Лебедин на полотні: художній музей

0
1324

Не велика за розмірами (50х60 см) пленерна робота роменського художника Сергія Миколайовича Півторака зображує фасад Лебединського міського художнього музею.

Коли дивишся на цю роботу, виникає справжній ефект присутності, настільки вдало передано сюжет та підібрані кольори. Фасад Лебединського художнього музею зображено на фоні зелених дерев та яскраво-блакитного неба. Тіні від дерев, перед будівлею музею, здаються темно-блакитними з фіолетовим відтінком. Картина сповнена простором та сонцем, вона дуже світла та радісна.

Виконана робота влітку 2008 року. Тоді ж подарована автором художньому музею.

Мистецтвознавці відзначають, що твори художника не вкладаються в рамки одного жанру або стилю. В них і класичний реалізм, і тяжіння до імпресіонізму. Його пейзажі і натюрморти наповнені повітрям і кольором. Багато картин Сергія Миколайовича є частиною приватних колекцій в Україні, а також в країнах Європи та США.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Довідково: Сергій Півторак – український художник. Народився в 1969 році в місті Ромни, Сумська область України. Художником мріяв стати з раннього дитинства і вже в той час не сумнівався, що в майбутньому стане саме художником. Здобув художню освіту в Харкові. У 1995 році він отримав ступінь експерта з живопису, і незабаром, після завершення навчання почав працювати за фахом.

Серед його наставників були П.Шигимага, М.Константинопольський, В.Хмельницький та інші відомі майстри пензля. Багато чим завдячує Півторак своєму товаришеві і наставнику художнику Віталію Бараненку. Ще під час навчання Сергій почав виставляти свої твори в Харківському Будинку художника та на інших виставках. До своєї творчості завжди ставився вимогливо.

Помітною подією в житті Сергія Півторака став вступ – восени 2003 року до Національної спілки художників України. Звичайно, головним пропуском в Союз стали його численні роботи, їх художня цінність і довершеність. Завдяки цьому його роботи добре знають і цінують не тільки в Ромнах та на Сумщині, а й за межами області. Вони все частіше потрапляють до музеїв та приватних колекцій в Україні та за її межами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут