Фотоархів: сільський клуб в церкві Різдва Богородиці

0
1143

На фотосвітлині 1930 року – будинок культури в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що в селі Михайлівка. Фото зроблено в День Колективізації та врожаю та опубліковане в науково-популярному антирелігійному журналі «Безвірник», що виходив в Харкові у 1924-1935-х рр. Засновник журналу – Всеукраїнська рада Союзу безбожників та Управління політосвіти НКП УРСР. Прикметно, що виходив журнал українською мовою.

На своєму віку церква зазнавала багато гонінь. Заснована в 1680 році, вона вистояла в численних війнах та конфліктах. Проте, владу рад з диктатурою пролетаріату, церква витримати вже не могла. Ще в 1920-х рр. вона була пограбована і перетворена в сільський клуб (Будинок культури). Ненадовго її відкрили у 1941 році, під час окупації, але в 1959 році знову закрили, цього разу назавжди. Довгий час у храмі був склад сільського споживчого товариства. Та, в 1981 році, Церкву Різдва Пресвятої Богородиці – підірвали, за розпорядженням Лебединського райкому партії.

Так тоді завершилася 300-річна історія Михайлівського храму.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Фото із життєпису Едуарда Зуба

Довідково. З історії церкви: «У 1680 році на території села Михайлівка була збудована перша дерев’яна церква  Різдва Богородиці, що проіснувала більше 120 років, і була розібрана у 1806 році. На місці першої церкви прихожани побудували – кам’яну, одну з кращих у Харківській єпархії. Розпочала будівництво правнучка Павла Полуботка – Олександра Долгорукова.

Завдяки старанням статського радника Іваненка та майора Павла Миклашевського, будівництво закінчилося в 1810 році. Церква мала три престоли, головний – Різдва  Пресвятої Богородиці. Це була велична, хрестоподібна в плані класичного стилю споруда,  розташовувана була на першій терасі правого берегу річки Псел».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут