«Бурлючий шлях» заявив про себе

0
1515

Футуристичний маршрут з оригінальною назвою «Бурлючий шлях» з’єднав цими днями міста Лебедин і Тростянець з Урочищем Бурлюк (колишній хутір Семиротівка) – місце народження Давида Бурлюка.

Давид Бурлюк (9(21) липня) 1882 – 15 січня 1967) – відомий український і російський художник-футурист, теоретик мистецтва та поет, чия творчість визнана всім світом. Бурлюк стояв біля витоків нового мистецтва ХХ століття, ставши ідеологом та рушійною силою – футуризму. Його ім’я, очолюючи нове, незрозуміле, незбагненне, зухвале мистецтво футуризму, зламувало усталені горизонти, ставши синонімом величних перетворень, що відбувалися з мистецтвом.

Перший тест-тур по маршруту «Бурлючий шлях» провели 14 листопада 2019 року сумські ентузіасти: художник-футурист Костянтин Аленінський, член Національної спілки фотомайстрів України Сергій Гуцан та громадський діяч Роман Голуб.

«Бурлючий шлях» – це автомобільний туристичний маршрут довжиною 42 км 195 м, що пролягає мальовничими місцями, які у свій час надихали Давида Бурлюка. Маркерами початку і закінчення маршруту стали дві символічні вежі, перша в Тростянці (Круглий двір), інша – в Лебедині (будівля колишньої ратуші).

Попереднє маркування маршруту зроблене 14 листопада 2019 року:

  • Тростянець (вежа Круглий двір);
  • Станова;
  • Виноградне;
  • Артемо-Растівка (озера)
  • ленд-арт кар’єр;
  • поворот на Олешню (колишня фортеця Алешня);
  • озеро з лебедями;
  • Костів;
  • Урочище Бурлюк;
  • Рябушки;
  • Лебедин (Пожежна вежа).

Програма маршруту розрахована на 1 день.

Як відзначають мандрівники, дорога у задовільному стані, тростянецька ділянка дещо краща лебединської, сіл небагато, але дуже багато простору і гарних краєвидів.

Нагадаємо, цього року сумська туристична агенція VseSvoe (VseSvoe@VseSvoeSumy) вже представила «ART-тур до Урочища Бурлюк». Наступним етапом розвитку локації Костянтин Аленінський бачить саме маршрут «Бурлючий шлях», а також проведення Арт-фестивалю в Урочищі Бурлюк.

Проте, провести все це на ентузіазмі кількох людей, навіть відданих цій справі, навряд чи вдасться. Тож, активісти сподіваються на підтримку обласної та місцевої влади. Адже, функціонування локації «Урочище Бурлюк» – це вагомий стимул для розвитку туризму, який в розвинених (і, навіть не дуже) країнах генерує понад 10% ВВП.

До речі, за кілька днів виповнюється рівно рік, як громадські організації Сумщини звернулися до Рябушківської сільської ради про найменування безіменного урочища в «Урочище Бурлюк». Пропозицію підтримали нащадки Бурлюка в Канаді, а також вчені та дослідники творчості Бурлюка в Європі. Заявники чекають, хоча б на відповідь…

А щодо «Бурлючого шляху», то його першопроходьці вірять, що маршрут буде цікавим не лише шанувальникам творчості Давида Бурлюка, а й тим, хто цікавиться історією та унікальною природою нашого краю.

Частіше подорожуйте і нехай ваші задуми та мрії обов’язково збуваються!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Фото: Гуцан Сергій Іванович

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут