У художньому музеї продовжує діяти виставка «Нові-старі скіфи»

0
321

Виставка «Нові-старі скіфи» є проєктом міжмузейної співпраці Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва та сумського приватного музею «Причал Одіссея» (засновник – Сергій Гуцан).

До експозиції виставки увійшли: цикл фоторобіт, виконаних Сергієм Гуцаном у 2018-2021 роках, а також предмети матеріальної культури скіфської доби, що ілюструють історію скіфів, які мешкали в наших степах від середини VII до початку III століття до н.е. Зокрема, фрагменти кінського спорядження, ритуальні предмети, посуд, ну і, звісно ж, — зброя.

Скіфи – екзоетнонім грецького походження, який у сучасній науковій літературі застосовується практично до усіх племен, що мешкали у VII—III ст. до н. е. на землях сучасної України, від Дунаю до Дону. Всю цю територію Геродот називав Велика Скіфія. За 4 століття свого панування, скіфи пережили і розквіт і занепад, залишивши по собі дивовижні відомості, міфи та легенди, записані грецькими та римськими авторами, а також археологічні знахідки.
 
Відвідати виставку «НОВІ-СТАРІ СКІФИ» із колекції сумського музею «Причал Одіссея» у Лебедині, можна буде до 12 лютого 2022 року. Будемо раді вас бачити у Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва, за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81.
 
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
Відео – Сергій Усенко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут