В художньому музеї відбулася звірка музейних предметів

0
1333

14 липня 2017 року в Лебединському міському художньому музеї завершився тривалий процес повного звірення наявності музейних предметів основного та науково-допоміжного фонду із фондово-обліковою документацією.

Комісією було встановлено, що в музеї зберігається 2327 музейні предмети, що відповідає записам в інвентарних книгах. Перевірено наявність предметів за групами: живопис, графіка, меблі, скульптура, нумізматика та декоративно-ужиткове мистецтво.

Ця унікальна колекція зібрана за 99 років існування музею, від дня його заснування 20 листопада 1918 року інженером-технологом із Харкова Борисом Кузьмичем Руднєвим.

Основу музейної колекції складають націоналізовані приватні зібрання з колишніх поміщицьких маєтків Анненкових, Бразолів, графів Капністів, Красовських, Хрущових у селах Бобровому, Куличці, Лихвині, Михайлівці, Рябушках тодішнього Лебединського повіту Харківської губернії.

В лебединському музеї представлені, в тому числі, твори українського старовинного іконопису, унікальні зразки українських портретів парсунного типу XVIII ст., твори художників ХІХ — поч. ХХ ст. С.Васильківського, П.Левицького, О.Молінарі, К.Рабуса, С.Світославського, О.Тиранова, О.Мантейфеля. Гордістю музею є картини відомих художників-передвижників В.Максимова, Г.Мясоєдова, В.Полєнова, В.Сєрова, порцеляна Волокитинської фарфорової мануфактури А.Миклашевського, художні меблі стилів «бароко», «рококо», «класицизм», «ампір» та «модерн».

Ближче познайомитися із музейною колекцією можна з вівторка по суботу. Музей працює з 08:00 до 17:15, в суботу до 16:00. Перерва з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут