Лебедин на полотні: тихий, літній день

0
1172

Єдина в лебединській колекції робота білгородського художника Юрія Болотова «Тихий, літній день, м. Лебедин» (2007), заворожує буйством відтінків та чистим колоритом. І це не випадково…

Болотова завжди називали майстром кольору. Колір в його живописі займає головне місце, на противагу формі, яка грає другорядну роль. Колеги художника відзначають, що робота Юрія Болотова з кольором – майже наукова.

На полотні художника глядач одразу впізнає обриси старовинного Вознесенського храму: казково білюють його стіни, літнім сонцем залиті срібні купола і дзвіниця. Зачаровує чиста блакить неба, дивує поєднання зелені з міською метушнею, що створює загальний мажорний настрій твору, в якому переважаютъ світлі тони.

Юрія Болотова по праву вважають одним з кращих живописців в Білгородській області (РФ). Він – член Міжнародної асоціації образотворчих мистецтв ЮНЕСКО, учасник міських, обласних, всесоюзних і всеросійських виставок в різних містах Росії. Виставки його робіт проходили і у нас на Сумщині, зокрема в Ромнах та Лебедині.

Написана картина «Тихий, літній день, м. Лебедин» (40х60 см) у 2007 році під час Бурлюківського пленеру. Тоді ж була подарована автором художньому музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про автора: Юрій Іванович Болотов – російський (радянський) художник. Народився 24 квітня 1957 в село Головище, Курська область.

У 1979 році закінчив Бутурлінське художньо-графічне педагогічне училище, в 1985 – Курський художньо-графічний факультет. Член Спілки художників РФ. З 1981 р проживає в Старому Осколі.

Працює техніці олійного живопису в жанрах пейзажу, портрета, натюрморту. Притримується традицій російського реалізму. Участь у виставках приймає з 1985 року.

У 1993 році працював у творчій групі Будинку творчості «Академічна дача». З 2000 року регулярно бере участь в міжнародних слов’янських пленерах («Хотмижськ-2000», «Прохорівка-2004», «Лебедин-2007», «Старий Оскол-2008», «Ромни-2011», «Курськ-2011»; Спаса Нерукотворного пустель, Калузька область), а також в пленерах на Байкалі, в Ростові Великому, в Рильську, Курську, Брянську, Тростянці, Калузі, Малоярославце, Липецьку, Касимові (Рязанська область), Рокитному (Білгородська обл.), Валках (Харківська область), Ромнах (Сумська область).

Твори Болотова знаходяться в Білгородському державному художньому музеї, Старооскольском художньому музеї, в приватних колекціях в Росії, в Україні, в Німеччини, ін. країнах.

Джерело біографії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут