Запрошуємо на виставку Юлії Бразоль-Леонтьєвої «Життя в мистецтві»

0
396

З 16 червня 2021 року Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва гостинно запрошує всіх охочих відвідати виставку робіт знаної лебединської художниці та скульпторки Юлії Бразоль-Леонтьєвої «ЖИТТЯ В МИСТЕЦТВІ», що присвячена 165-річчю художниці.

Ім’я Юлії Миколаївни Бразоль-Леонтьєвої (1856 (?) – після 1918) не відоме широкому загалу шанувальників мистецтва на Сумщині. Проте, той хто відвідає Лебединський художній музей зможе познайомитися з творами цієї, безперечно талановитої мисткині.

Біографічні відомості про неї скупі, а інколи й суперечливі. Проте, добре відомо, що художниця багато подорожувала. Відвідала Далекий Схід, Західну Європу, Африку. У 1910 у Санкт-Петербурзі відбулася її перша персональна виставка, де експонувалися ≈ 200 живописних і графічних творів, понад 30 скульптур, а також колекція етнографічних матеріалів, зібраних у Росії, Україні, Японії, Китаї, Алжирі, Маньчжурії, Сінґапурі та ін. Після 1910, Юлія  проживала в Лебедині. У серпні 1918 вона мала другу персональну виставку у приміщенні чоловічої гімназії м. Лебедина (нині — Лебединський педагогічний коледж ім. А.С. Макаренка).

Діапазон її творчих пошуків надзвичайно широкий. Вона займалася живописом, графікою, скульптурою, декоративним мистецтвом. Тематика її картин — південні пейзажі та море. У кращих роботах Юлії Бразоль-Леонтьєвої помітні уроки Євдокима Волошинова та Івана Айвазовського.

Сьогодні в колекції Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва зберігаються 34 картини та скульптури Юлії Бразоль-Леонтьєвої, більшість з яких будуть представлені на її виставці.

Відвідати виставку «ЖИТТЯ В МИСТЕЦТВІ», що присвячена до 165-річчя Юлії Бразоль-Леонтьєвої можна буде з 16 червня до 17 липня 2021 року (з дотриманням відповідних протиепідемічних заходів).

Будемо раді вас бачити в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва, за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81.

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут