Запрошуємо на виставку Марії Приймаченко

0
878

19 листопада 2019 року Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва гостинно запрошує всіх охочих на відкриття виставки декоративного розпису із колекції Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького «ЛЮДИ, КВІТИ, ПТАХИ ТА ЗВІРІ МАРІЇ ПРИЙМАЧЕНКО».

Марія Приймаченко народилася за різними даними 31 грудня 1908 або близько 12-13 січня 1909 року у селі Болотня на Київщині. За своє 89-річне життя створила понад 650 робіт. Вважається неперевершеним митцем наївного народного стилю (примітивізму). Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970, народна художниця України. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Примаченко.

У своїх роботах Марія Приймаченко зображувала чарівних тварин, квіти та сюжети з селянського побуту. Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, численних республіканських показів мистецтв, а також побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Сьогодні картини Марії Приймаченко оцінюють в надзвичайно дорого, проте все життя художниця прожила у скруті.

Експозиція виставки в Лебедині включає 42 предмети, що як і постать самої Марії Оксентіївни – оповиті химерними загадками та таємницями.

Відвідати виставку «Люди, квіти, птахи та звірі Марії Приймаченко» із колекції Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького можна буде в Лебедині до 19 грудня 2019 року. Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок. 

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут