Виставка Ігоря Швачунова «Минулого гомін»

0
553

16 вересня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася виставка сучасного українського митця, Заслуженого художника України, члена Спілки художників України – Ігоря Швачунова «МИНУЛОГО ГОМІН». Це вже друга персональна виставка Ігоря Швачунова у художньому музеї, перша була у 2012 році.

Швачунов Ігор Юрійович (нар. 1960) – художник, викладач, член НСХУ (з 1994). Закінчив Курський педагогічний університет (1985). Викладачі: заслужений художник Проніна В.М., народний художник Єрофєєв В.І. З 1995 по 2004 – викладач живопису і малюнку в Сумському вищому училищі культури і мистецтв ім. Д. Бортнянського. З 2004 – в СДПУ ім. А.С. Макаренка. Учасник обласних, республіканських, міжнародних виставок.

Напрями творчої діяльності: станковий живопис, малюнок, концептуальна фотографія, ленд-арт. Роботи художника зберігаються у галереї сучасного мистецтва Вюрта (Німеччина), Сумському обласному художньому музеї, Лебединському художньому музеї; в галереях, приватних збірках України, Росії, Польщі, Німеччини, Голландії, Італії, США, Канади.

Нова лебединська виставка Ігоря Швачунова вирізняються поєднанням романтичної піднесеності та відчуттям складнощів і трагічних колізій життя. На його полотнах історико-культурні враження знайшли втілення в символіко-філософських композиціях, де відлуння давніх цивілізацій одночасно є засобом створення нової реальності. І в цій реальності художник почувається напрочуд вільно, переходячи з минулого в майбутнє i навпаки.

Експозиція виставки «Минулого гомін» включає 9 великоформатних живописних картин, що з першого погляду захоплюють увагу глядача. Його картини «Білий день. Зустріч» (2009), «Минулого гомін» (2017), «За течією» (2005) про  вічний і нерозривний зв’язок  минулого і сучасного, про таємниці майбутнього, яке завжди і лякає, і манить.

Роботи художника викликали жваве зацікавлення гостей вернісажу. Зокрема, перший заступник міського голови Ольга Зікєєва зауважила, що «виставка має глибокий філософський зміст, надихає на роздуми і не залишає нікого байдужим». Вона також вручила Ігорю Швачунову подяку від міського голови Олександра Бакликова «За вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також з нагоди відкриття персональної виставки «Минулого гомін» в Лебединському художньому музеї».

Яскраві картини викликали інтерес у присутніх на виставці учнів 8-го класу Лебединської ЗОШ №4, які активно спілкувалися з художником. Привітали присутніх також гості вернісажу Сергій Воронов, Валентина Знаменщикова та Сергій Демченко. Доповнили атмосферу вражень чудові музичні вітання від викладача Лебединської дитячої школи мистецтв Олега Балабана, який виконав класичну композицію на фортепіано.

Відвідати виставку живопису Ігоря Швачунова «МИНУЛОГО ГОМІН » можна буде до 25 жовтня 2021 року. Будемо раді вас бачити в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва, за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81.  

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут