Виготовлення знаку Федору Кричевському

0
573

Кілька тижнів тому в Лебедині було встановлено знак Федору Кричевському та презентовано мистецько-туристичну локацію «Федорів Ріг». Подія співпала з днем народження Федора Кричевського – 22 травня.

Передувала цьому дню кількамісячна громадська кампанія зі збору коштів, яку підтримали 25 громадян з міста Лебедина, Сум, Харкова та Києва, а також безпосередній процес виготовлення пам’ятного знаку в лебединській майстерні «Бук», майстер – Сергій Буката.

Нижче, пропонуємо вам відеоматеріал із процесом виготовлення знаку Федору Кричевському.

Фе́дір Григо́рович Криче́вський (10 [22] травня 1879, Лебедин, Харківська губернія — 30 липня 1947, Ірпінь, Київська область) —український художник і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР (з 1940). Один із засновників і перший ректор Української академії мистецтва.

Слід відзначити, що питання встановлення пам’ятного знаку Федору Кричевському піднімається в Лебедині з 1979 року (про що в художньому музеї є відповідні документи). Проте, до цього року процес залишався на рівні балачок та обговорення пропозицій художнього музею, які могли б ще тривати десятиліттями. Та, в 2021 році знак нарешті було встановлено. І можливою цю подію зробили небайдужі люди, які об’єдналися навколо проєкту та спільними зусиллями змогли зробити добру справу.

В Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва дякують Сергію Букаті, майстерні «БУК» та всім, хто долучився до шляхетної справи з увічнення імені відомого живописця, педагога та одного із засновників Української Академії мистецтв – Федора Григоровича Кричевського (1879-1947); який народився в місті Лебедині, в будинку по вулиці Миколаївській, 10.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут