Вітаємо Дмитра Живицького з високою посадою

0
478

В Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва щиро вітають із призначенням на посаду голови Сумської облдержадміністрації Дмитра Живицького!

Щиро бажаємо Вам конструктивної роботи, невичерпних сил та успіхів у всіх починаннях! Зичимо Вам великих здобутків, а підґрунтям плідної професійної діяльності, хай буде міцне здоров`я, сповнене любові серце, натхненна думка й добрі почуття.

Нехай у всіх починаннях Вас супроводжує удача, розуміння та підтримка колег і однодумців, а непроста відповідальна робота приносить задоволення і творчі перемоги. Нехай дружні привітання додадуть Вам життєвої наснаги, а людська шана буде подякою за плідну працю!

Впевнені, що питання збереження й популяризації культурної та мистецької спадщини Сумської області стануть одним із пріоритетів Вашої роботи. Адже Сумщина має надзвичайно багату  культурно-мистецьку спадщину, яка є невід’ємною частиною європейського та світового надбання. Область подарувала Україні та світу чимало видатних художників, серед яких брати Кричевські, Георгій Нарбут, Олександр Богомазов, Микола Неділько, Никанор Онацький, Іван Кавалерідзе та, звісно – Давид Бурлюк. Часто, місця їх народження сьогодні залишаються забутими, а то й повністю розорені, що є одним із маркерів відношення області до своєї культурної спадщини.

Відкриття виставки “УРОЧИЩЕ БУРЛЮК”, 18.07.2020

При цьому, сьогодні, жодна історія не тільки української, а й світової культури ХХ століття не може бути написаною без вагомих посилань на роль творчості та організаційної активності, скажімо, Давида Бурлюка. Він став чи не вирішальною постаттю на багатьох важливих етапних поворотах.

Давид Бурлюк (9 (21) липня) 1882 – 15 січня 1967) – відомий український і російський художник-футурист, теоретик мистецтва та поет, чия творчість визнана всім світом. Бурлюк стояв біля витоків нового мистецтва ХХ століття, ставши ідеологом та рушійною силою – футуризму. Його ім’я, очолюючи нове, незрозуміле, незбагненне, зухвале мистецтво футуризму, зламувало усталені горизонти, ставши синонімом величних перетворень, що відбувалися з мистецтвом.

Народився видатний художник в маленькому хуторі Семиротівка, поблизу села Рябушки на Лебединщині. Самої Семиротівка вже давно не існує. Остання хата цього чималого хутора зникла, кажуть, року дев’яностого. Сьогодні, лише залишки старого кладовища, фундамент, що заріс травою та кущі хрону свідчать, що тут жили люди. Проте, тут народився славетний художник-футурист Бурлюк, чиїм ім’ям неофіційно сьогодні називають все Урочище.

Презентація мистецької локації УРОЧИЩЕ БУРЛЮК, 18.07.2020

Ця локація, як і ще кілька інших не забуті лише завдяки ентузіазму місцевих активістів, яким дуже бракує підтримки від державних інституцій. Лише за такої підтримки мистецькі та туристичні локації можуть перетворитися у чинник економічного та соціального розвитку, що відкриють нові можливості, як для місцевого населення, так і всієї області.

Користуючись нагодою, запрошуємо Вас підтримати заходи до 139-ї річниці від дня народження Давида Бурлюка, що відбудуться, 21 липня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва та в Урочищі Бурлюк. В програмі дня – відкриття виставки, проведення міні-пленеру в Урочищі Бурлюк та ще багато цікавого.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут