Вікторія Швачунова: «Малюю за покликом серця»

0
572

Вікторія Василівна Швачунова — талановита художниця, педагог, майстер декоративно-ужиткового мистецтва. Народилася вона 6 січня 1977 року у м. Лебедині, в сім’ї відомих спортивних тренерів Валентини Василівни та Василя Івановича Ворожків, які змалечку залучали доньку до спорту, та душа дівчини лежала до мистецтва.

«У дитинстві часто розмірковувала, навіщо народжується і живе людина. А якщо говорити про захоплення, то творчість завжди була моєю улюбленою справою, — розповідає Вікторія Василівна. – Годинами могла малювати олівцями в альбомі квіти, людей, тварин, фантастичні образи».

Якось батько показав мені маленький набір олійних фарб, згадуючи, як сам колись навчався в образотворчій студії, де викладали директор художнього музею М.Шевченко та художник О.Виходцевський. Мені стало цікаво і першою живописною картиною став морський краєвид, що й досі зберігається у родині.

Швачунова В. “Лілії”, 2020

Навчаючись у ЗОШ №5, частенько забігала до художнього музею, де під час екскурсій знайомилась із творами відомих художників — С.Васильківського, В.Полєнова, Г.М’ясоєдова, С.Виноградова, які надихали на творчість і викликали бажання вчитися. У старших класах вступила на художнє відділення до міської дитячої школи мистецтв ім. Б.Гмирі, де викладачем був І.Маліч – чудова людина, гарний педагог, майстер своєї справи.  Після закінчення художньої школи, вирішила продовжувати навчання на мистецькому факультеті в Сумському педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка. Навчалася із задоволенням, оскільки викладачами були професійні художники О.Садовський (композиція), І.Швачунов (живопис), О.Прокопчук (рисунок), О.Гулей (декоративно-ужиткове мистецтво). Після закінчення університету отримала спеціальність «викладач образотворчого мистецтва, етики, естетики та художньої культури».

Швачунова В. “Півонії”, 2020

«Доля склалася так, що після отримання вищої освіти, з 2010 року, живу в м. Суми та працюю  викладачем живопису, композиції та малюнку в Сумській дитячій художній школі                 ім. М.Лисенка. Також займаюся з дітьми писанкарством, виготовленням витинанок —разом відроджуємо українські народні традиції.

Мистецтво завжди зі мною, малюю за покликом серця краєвиди рідного краю, натюрморти, бо я, як і кожна жінка люблю квіти, городину, вирощену власними руками, красивий посуд, а крім цього обожнюю зображувати на картинах тварин: котів, собак, а особливо коней з якими працювала декілька років тренером у кінно-спортивній школі Лебедина, де навчала дітей азам верхової їзди та доглядала за цими граційними тваринами.

Мої роботи знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном. Я постійно беру участь у міських та обласних виставках, присвячених різним знаменним датам.  У 2011 році мала персональну виставку у Лебединському художньому музеї імені Б.К. Руднєва. На згадку подарувала в колекцію музею дві свої роботи: «Жовтий натюрморт» та «Півонії». В наступному році, до свого 45 — річчя, планую відкрити у художньому музеї свою ювілейну виставку. Бажань і задумів на майбутнє багато і всі вони пов’язані з мистецтвом». 

Спілкувалася з художницею науковий співробітник ЛМХМ А.Подвезько

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут