Відродження творів мистецтва

0
942

Реставрація — одна з найважливіших галузей музейної справи. Вона дозволяє зберігати твори різних часів, історико-культурну і мистецьку спадщину, яка є непересічною цінністю для громадянського культурного і цівілізованого суспільства.

Не дивлячись на усі труднощі 2020 року, цей рік став для художнього музею, по-справжньому, важливим в плані розгортання цілої низки заходів щодо реставрації творів мистецтва. Зокрема, не так давно в музеї була створена реставраційна майстерня. У вересні 2020 року до практичної роботи з реставрації творів олійного живопису приступила художник-реставратор Олена Маркович, яка підтвердила свою кваліфікацію на базі Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Олена Маркович – художник-реставратор

І хоча, майстерня працює лише місяць, вже є перші результати. Нещодавно була завершена реставрація першої роботи, якою стала «Вальпургієва ніч» Олексія Желєзного (полотно, олія 55,0х70,2 см). В ході реставрації було відновлено втрачені фрагменти фарбового шару та основи грунту. Роботу очищено від забруднення та покрито лаком.

Желєзний Олексій “Вальпургієва ніч” (до реставрації)
Желєзний Олексій “Вальпургієва ніч” (після реставрації)

Наразі триває робота по реставрації картини Олексія Виходцевського «Жоржини» (фанера, олія,  73,3х57,3 см), що має більш значні пошкодження. Зокрема, численні подряпини та порушення фарбового шару, розшарування основи, втрати фрагментів живопису, кракелюр та загальне забруднення. Роботи тривають.

На черзі ще кілька робіт, реставрацію яких планується провести до закінчення 2020 року. На 2021 черга робіт ще більша. Загалом, із понад 2400 творів мистецтва в колекції художнього музею, більше 380 потребують реставрації, із них близько 100 – твори олійного живопису. Тож, роботи реставратору вистачить не на один рік.

У зв’язку з цим, Лебединський міський художній музей звертається до лебединських меценатів, благодійників та підприємців з проханням підтримати шляхетну справу реставрації предметів музейної колекції, що є частиною історичної та культурної спадщини Лебедина та сіл району. Зокрема, музей просить допомогти із придбанням вартісних реставраційних матеріалів та спеціального обладнання, такого як мікроскоп (можна вживаний), окуляр Б-10, холодильник для зберігання реактивів, освітлювальні прибори. Необхідні також кошти, які можна перевести на рахунок Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва: р/р UA568201720314261005301025210. Отримувач: відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. МФО 820172. Код 23638490.

Будемо надзвичайно вдячними навіть за невелику суму!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут