Відійшла у вічність Катерина Кричевська-Росандіч

0
822

3 листопада 2021 року, на 96-му році життя, відійшла у вічність відома україно-американська мисткиня, патріот України й представниця видатної мистецької династії Катерина Кричевська-Росандіч. … із глибоким сумом цю приголомшуючу звістку зустріли у Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва.

Її творчість збагатила не лише скарбницю українського образотворчого мистецтва, а й прославляла Україну та її культуру за кордоном.

Для лебединського музею, як і для багатьох інших музеїв, Катерина Кричевська-Росандіч була не лише талановитою художницею, а й близьким другом та щедрою меценаткою, що передала в дар музею 99 живописних та графічних робіт представників мистецької династії Кричевських, які сьогодні є окрасою постійної музейної експозиції та Меморіального залу родини Кричевських.

Зокрема, із подарованих 99 творів, 14 – власне роботи самої Катерини Кричевської-Росандіч, 63 роботи її батька Василя Васильовича Кричевського (1901-1978) та 22 роботи її дядька – Миколи Васильовича Кричевського (1898-1961). Це найбільший дар, що отримував музей з моменту свого створення у 1918 році.

Велика творча спадщина Катерини Кричевської-Росандіч – то щедрий спадок для усього українського мистецтва та української культури.

Не вистачає слів, щоб передати весь смуток… Світла пам’ять Катерині Кричевській-Росандіч…

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут