Великодні візерунки

0
1125

У народі кажуть «Допоки пишуть писанки, доти буде світ…». Чи знали про це учасники майстер-класу з писанкарства, чи ні, але підтримати традицію взялося більше 20 учнів 3-а класу СШ №7 та 5-6 класів ЗОШ №4. 13 квітня 2017 року, напередодні світлого свята Воскресіння, в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва їх навчили як правильно малювати справжні «крапанки» (вид писанкарства).

Про значення орнаментів і символів, якими прикрашають писанки, про кольорову гаму та інші тонкощі дітям розповіли керівники гуртків міського центру позашкільної освіти Олена Вєтрова та Леся Іщенко.

Діти дізналися про те, що яйця можна розфарбовувати різними способами, тому в українській культурі є декілька найбільш поширених видів великодніх яєць: писанки, крашанки, дряпанки, крапанки. Цього разу, дітей навчали створювати крапанки. Відповідно до їх назви, зрозуміло, що мається на увазі – розпис наноситься за допомогою воску, що стікає зі свічки.

Крапанки – вид великодніх яєць, який створюється за допомогою фарб та воску. Кожен регіон України відрізняється особливою розписом, використовуваними символами і квітами.

Червоний колір символізує Воскресіння Христове, життя і радість. Жовтий – багатий врожай і сонце. Зелений – весняне пробудження природи. Блакитний – небо, здоров’я. Коричневий колір символізує землю, її здатність давати життя. Чорний – колір невідомого, містичного, він є фоном для інших кольорів; він також символізує продовження життя і після смерті.

Тож діти, на основі отриманої інформації про значення кольорів у писанкарстві, створили свої унікальні роботи.

Майже годину вони з наснагою працювали над своїми писанковими шедеврами, задавали питання, активно включалися до завдань. Куратор заходу – головний зберігач фондів музею Тетяна Химич розповіла, що музей своїм заходом намагався долучити дітей до безцінного скарбу писанок, який зуміли створити наші предки своїми руками, аби діти знали, якого ми роду і народу, аби гордилися своєю місциною, аби не рвався, не губився їх зв’язок з родинним деревом.

Тетяна Химич, головний зберігач фондів ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут