Як архітектура починається з креслення, так і жоден різновид мистецтва не обходиться без малюнка. Живопис, чи то пейзаж, а тим більше портрет, завжди починається з графічної побудови, з малювання. З графіки мистецтво починається, графікою і закінчується. Якщо перевести різнобарвності живописної картини в чорно-біле тонове зображення, то побачимо характерні для графічного зображення співзвуччя чорного і білого, приглушеного і яскравого, ліній і плям.
Прикладом такої графічної роботи є тонально-живописний малюнок «У Лебедині» (1994) сумського художника Ігоря Швачунова, де увагу глядача привертає вражаюча простота, особлива ескізність і жива атмосфера. Малюнок досить м’який. Від нього йде ледь помітне умиротворення. Ми відчуваємо, наскільки розмірено тече життя. Весь простір картини зайнято будинками, розташованими дуже близько, один на фоні іншого. Це надає малюнку насиченість.
Малюнок дуже характерний для творчості Ігоря Швачунова, де значне місце посідають композиції на міську тематику. В них часто простежується поєднання романтичної піднесеності та відчуття складнощів і колізій життя, як зокрема, фігура чоловіка, що спирається на палицю (зліва).
Художник розкриває перед глядачем дійсність у знайомих образах колишньої ЗОШ №2 (нині – центру позашкільної освіти). Над будівлею з двориком та високим деревом, височіє церква з дзвіницею та широким куполом. Реальність розростається і поступово в неї входять нові і нові силуети. Сірість і однотипність повністю йдуть. Картина звучить неймовірно жваво. Ми відчуваємо динамічність і фрагментарність життя одночасно.
Написаний малюнок «У Лебедині» (28,1 х 29,1 см) у 1994 році для виставки в Лебединському художньому музеї. Наступного року – подарований музею.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
Про художника: Народився Швачунов Ігор Юрійович 26.12.1960 р. в м. Суми. Закінчив Курський державний педагогічний інститут (1983). Працює у галузі станкового живопису, графіки, художньої фотографії. Вчителі з фаху: В. Єрофєєв, В. Проніна. Член НСХУ з 1994 р. Персональні виставки: Курськ (1981), Суми (1996, 1998, 2002, 2004), Київ (2000), Люблін, Польща (2003). Твори зберігаються у Лебединському міському художньому музеї, Сумському обласному художньому музеї ім. Н.Онацького, Конотопському краєзнавчому музеї ім. О. М. Лазаревського, галереї мистецтв „Академічна” Української академії банківської справи (Суми), галереї сучасного мистецтва Вюрта (Німеччина).