У художньому музеї змонтовано внутрішній портал

0
448

Нещодавно, у Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва змонтовано першу конструкцію внутрішнього порталу. Портал став продовженням проєкту реконструкції вестибюлю художнього музею, проведеної кілька місяців тому.

Автор концепції порталу та безпосередній виконавець робіт – лебединський майстер Сергій Буката (засновник сімейного підприємства «Бук»). Це перший із трьох запланованих порталів для вестибюлю художнього музею. Виготовлений він із твердих порід дерева (дуб та ясень) й декорований шпоном.

Стилістично, портал став продовженням концепції вхідного дверного блоку, також виготовленого для музею Сергієм Букатою. Портал поєднує у собі елементи класицизму та стилістичні рішення європейського ампіру. Він є уособлення справжньої музейної пишності.

Перший із встановлених порталів має насичений темно-горіховий колір. Декорований він різьбленням та декоративними елементами із цінних порід деревини.

Портал, виготовлений із натуральних матеріалів та передбачає тривалий термін служби, а особливе оздоблення додає йому стійкість до часу. Такі конструкції, встановлені одного разу здатні простояти багато десятків років, – говорить Сергій Буката.

Допомагали майстру із монтажем порталу – працівники підприємства «Бук»: Олексій Силка та Іван Савенко.

Встановлений 23 листопада 2021 року унікальний дерев’яний портал ручної роботи, здатний привертати увагу не лише своєю красою, а й дизайнерськими рішеннями та стилем. По суті, це ще один витвір мистецтва, що прикрасив Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва до 103-ї річниці його створення (20 листопада).

В музеї щиро дякують Сергію Букаті, працівникам ТМ «Бук», а також всім, хто долучився до процесу виготовлення та монтажу порталу.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут