Традиції меценатства: музей отримав дарунок до зимових свят

0
1349

До зимових свят Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва вже отримав перші подарунки. Зокрема, приємним сюрпризом для музею стали 2 дерев’яні різні рами, виготовлені спеціально для нещодавно відреставрованих картин.

11 грудня 2020 рами музею передав лебединський підприємець та меценат Олександр Андреєв (керівник ТОВ «Лебединські ковбаси»). Оформлені в нові рами: «Портрет Павла І» (у дитинстві) (друга пол. XVIII ст.) та «Портрет М.М.Анненкова» (сер. ХІХ ст.). Обидва портрети були відреставровані у 2019-2020 роках, на базі Національного науково-дослідного реставраційного центру України (м. Київ). Виконали реставрацію художники-реставратори олійного живопису вищої кваліфікаційної категорії Анастасія Черниченко («Портрет Павла І») та Ольга Бондар («Портрет М.М. Анненкова»).

Павло І (1754-1801) – син імператриці Катерини II та імператора Петра III. З 1796 по 1801 роки російський імператор. З 1798 – великий гросмейстер ордена Святого Іоанна Єрусалимського (Мальтійський орден). Убитий в результаті перевороту 11 березня 1801 року.

«Портрет Павла І» (друга пол. XVIII ст.) до і після реставрації

Анненков Микола Миколайович (1799-1865) – військовий і державний діяч, генерал від інфантерії (1858), член Державної ради. Командувач військами Київського військового округу і генерал-губернатор Південно-західного краю, у який входили три губернії. Мав маєток в Лебединському повіті.

«Портрет М.М.Анненкова» (сер. ХІХ ст.) до і після реставрації

Рами виконані в характерному для портретів стилі: бароковий класицизм (для «Портрету Павла І») та ампір (для «Портрету М.М. Анненкова»). Виготовив рами лебединський майстер Сергій Буката (засновник сімейного підприємства «БУК»). Матеріал для рам – ясень.

До речі, це не перший дарунок від Олександра Андреєва художньому музею. В жовтні 2020 року він також передав 5 нових рам для живописних робіт, що експонуються в 5-му залі художнього музею. За заведеною традицією, Олександр Андреєв залишив пам’ятний запис у Книзі меценатів.

Зал №1 “Мистецтво XVIII століття”
«Портрет Павла І» (у дитинстві) (друга пол. XVIII ст.)

Такі подарунки дуже важливі для художнього музею, адже вони ще раз підтверджують, що традиції меценатства продовжують жити в нашому місті. І не лише музейники, мистецтвознавці чи історики, а й благодійники та бізнесмени працюють над збереженням культурної та мистецької спадщини Лебедина.

Зал №2 “Мистецтво першої половини ХІХ століття”
«Портрет М.М.Анненкова» (сер. ХІХ ст.)

В музеї щиро дякують Олександру Леонідовичу за цінний дарунок та сподіваються, що його приклад надихне інших бізнесменів та меценатів на такі шляхетні вчинки. Інформацію про участь у благодійному проекті  «Стань меценатом – підтримай художній музей» можна отримати в Художньому музеї. Також в музеї будуть вдячні за будь-яку іншу підтримку, зокрема і в грошовій формі.

Кошти можна перерахувати на рахунок Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва: р/р UA568201720314261005301025210. Отримувач: відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. МФО 820172. Код 23638490.

Будемо вдячними за будь-яку допомогу!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут