Свято знань у художньому музеї

0
453

Як завжди, упродовж останніх років – у перший день навчального року до художнього музею завітали учні та вчителі. Зранку, 1 вересня музейні зали наповнилися атмосферою радості та свята.

До цього дня музей готувався заздалегідь та по-особливому.

Для юних відвідувачів було організовано насичену культурну програму із назвою «Україна починається з тебе», а у виставковому залі на юних глядачів чекала особлива презентація – виставка українських вишиванок і рушників «Вишиті традиції», що присвячена 30-й річниці незалежності України.

Учні 7-го класу Лебединської ЗОШ №1 (кл. керівник Анастасія Герасименко) мали можливість ознайомитись з дивовижним багатством художньо-емоційних рішень української народної вишивки, різнотиповістю матеріалів, технік виконання орнаментів, композицій, колоритом вишитих сорочок XIX, початку XX століть, а також вишитими рушниками із різних регіонів України.

– В Україні вишиванка – це символ особливої національної традиції, унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками, – розповідає головний зберігач Тетяна Коваленко. – Традиції української вишивки сприяють єдності й культурному відродженню всього українського народу. Таж, саме вишивка, вишиті рушники і сорочки є предметом цієї виставки. 

Учням ЗОШ №1 було особливо цікаво більше дізнатися про традиції слобожанської вишивки, що поширені на території Сумської області. Зокрема, діти дізналися, що жіночі сорочки-вишиванки Сумщини близькі до полтавського типу. Вишивка білими нитками гладдю, вирізуванням, набируванням, використання різних видів мережок. Характерні тут також багатоколірні візерунки. Вишивали геометричні та рослинно-геометризовані орнаменти. Серед зооморфних мотивів переважали птахи: орли, лебеді, качки, голуби.

На думку і музейників, і представників навчального закладу, такі спільні заходи, а особливо 1 вересня – в День знань – сприяють єдності та відродженню народних традицій створення та носіння етнічного вишитого одягу. Адже, вишиванка — це символ, який єднає всіх українців, незалежно від того, де вони живуть у світі чи якою мовою спілкуються.

Завершився захід у художньому музеї цікавою вікториною з пам’ятними призами, та спільною фотографією на фоні традиційних слобожанських вишиванок ХІХ століття.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут