«Світочі людства»: у художньому музеї експонують роботи українського скульптура Олексія Леонова

0
747

СВІТОЧІ ЛЮДСТВА… 28 вересня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва презентували виставку скульптур відомого українського майстра Олексія Леонова. В експозиції 24 унікальні скульптури визначних діячів історії, філософії, вчених та художників, виконаних у глині (шамот).

Сам митець на відкриття виставки приїхати не зміг. Експозицією його творів опікуються представники Подільського культурно-просвітницького центру імені Реріха (керівник – Станіслав Крук). Вони ж і привезли виставку. Співорганізаторами також виступають: КЗ «Лебединський фаховий педагогічний коледж імені А.С.Макаренка» (директор – Любов Білокобильська) та Сумський обласний центр Гуманної Педагогіки (керівник – Валентина Кіріна-Радчук).

Олексієві Леонову 39 років. У його творчому доробку більше 800 робіт та 150  персональних виставок у більш, ніж 55 містах світу, зокрема у: Чикаго, Нью-Йорку, Вашингтоні, Страсбурзі, Ле-Бурже, Кельні, Берліні, Копенгагені, Празі, Варні, Куала-Лумпурі, Мумбаї, Калькутті, Пекіні, Астані, Улан-Баторі.

– Роботи Леонова – це синтез любові автора до філософії, світової культури та історії релігій. І таланту створювати скульптури. Він прагне розкрити теми вічних цінностей, а також материнства, дитинства, краси і гармонії, – говорить Валентина Кіріна-Радчук.

Майстер має свій стиль та працює із шамотною глиною. Техніка шамоту дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення, через що є наближеною до техніки олійного живопису, за якої твір від задуму до завершення створює сам автор.

– Шамот – це така глина, яка після того, як готова скульптура, її ставлять в піч, розігріту до 750-ти градусів, і йде опал. І після цього скульптура готова до виставок, – зазначає співорганізатор виставкового проєкту Діана Гайдук.

Усі роботи, створені скульптором «працюють». Вони подорожують Україною та всім світом. Роботи Олексія Леонова вже є на всіх континентах та більше, ніж у 50 містах світу. «Вони знаходять позитивний відклик у всіх, адже вони про вічне. Майстер створює духовні образи. У його роботах можна знайти представників усіх релігій, художників, філософів, тих людей, які творили історію цивілізації. Особливу увагу Олексій надає жіночим образам. Вони у нього виходять особливо витончено», – розповідає Станіслав Крук, президент центру ім. Реріха, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, під час екскурсії по виставці.

І дійсно, скульптури автора виконані у світлих кольорах, тому складається враження, що вони випромінюють світло, здається, що вони легкі та невагомі. Головне в них — це духовна складова.

Неймовірні скульптури викликали жвавий інтерес у гостей вернісажу.

«Коли торкаємося до прекрасного, воно залишається з нами на все життя, – говорить директор Лебединського фахового педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка Любов Білокобильська. – Експозиція дарує неймовірне відчуття спокою…». Любов Борисівна також запросила студентів та мешканців міста відвідали виставку, адже «вона має не тільки мистецьке, а й пізнавальне, виховне та духовне значення».

Подякувала організаторам виставки та передала вітання від міського голови Олександра Бакликова тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Лебединської міської ради Вікторія Нечипоренко «…експозиція скульптур Олексія Леонова вражає і захоплює, – говорить Вікторія. – Це зустріч з Вічним і Прекрасним, яке несе радість, лікує душу, дарує надію на краще майбутнє». Вікторія Нечипоренко також наголосила на необхідності відвідин виставки учнями шкіл Лебединської громади.

Від міського голови Олександра Бакликова була передана подяка скульптору Олексію Леонову «за вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття персональної виставки  «Світочі Людства» в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва». Ще одна подяка була адресована Сумському обласному центру Гуманної Педагогіки «за активну творчу, виховну та просвітницьку діяльність, а також  з нагоди співорганізації  виставки скульптури Олексія Леонова».

Для Лебединського художнього музею виставка скульптури Олексія Леонова це велика честь та справді унікальна можливість. Адже Лебедин, разом з іншими містами може доторкнутися до мистецтва українського скульптора, який відомий у всьому світі. Скульптури цього майстра не сплутаєш із будь-якими іншими. В них видно особливий почерк митця. Його роботи увічнюють здобутки людства за тисячоліття його історії, а також шлях вдосконалення і гармонії, яким йде людина.

Сюрпризом для всіх гостей вернісажу стала жива музика, яку виконувала на фортепіано викладач музичних дисциплін Ірина Сітарська, а також виступ камерного ансамблю КЗ СОР “Лебединський фаховий педагогічний коледж імені А.С.Макаренка” під керівництвом Алли Ісламової («Богородице, діво, радуйся», «Боже, великий, єдиний») та музичні вітання солістів міського відділу культури Марини Зініної та Людмили Щербань.

Відвідати виставку скульптури Олексія Леонова «Світочі людства» можна буде з 28 вересня 2021 по 28 березня 2022 року. Будемо раді вас бачити в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва, за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81.  

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут