«СумАрки» – незвичні туристичні магніти

0
1208

Вже давно ніхто не сперечається з твердженням, що розвиток туризму напряму залежить від того, хто працює у цій галузі. Саме люди і їхній креатив допомагають сьогодні Сумщині стати туристично-привабливою і конкурентноспроможною, у порівнянні з іншими регіонами.

– Та, аби зрозуміти, як розвивати внутрішній туризм, необхідно правильно розставити акценти, – говорить один із засновників вояж-компанії «Верижиця» художник Костянтин Аленінський. – А цікавих акцентів на Сумщині – дуже багато.

«Футарка» – футуристична арка «Від Верижиці до Бурлюка» по вул. Воскресенській

Поряд із традиційними, такими як музеї, галереї, архітектурні об’єкти, є й інші – не менш цікаві, проте, про які мало хто знає. Саме такими туристичними акцентами є «Мистецькі арки», розташовані в різних будівлях у центрі Сум. Більшість із них вже мають свої назви, історію та атмосферу.

Печарка – печерна арка на 9-го Травня
Печарка – печерна арка на 9-го Травня

«Сумські арки» (Сумарки) – комплекс малих туристичних магнітів міста. Вояж-компанією «Верижиця» вже розроблений піший туристичний маршрут – від арки до арки, що об’єднав цікаві, істориочні та центральні арки, надавши їм функціонально-концептуального бачення – «кожна арка як окрема сторінка книги з історії міста Суми». Окремі арки мають невеличку (або велику) візуальну цікавинку – малюнок, графічний елемент, підпис, знак.

«СумАрки» – це не просто ще один туристичний маршрут, це новий погляд на історію та культуру міста для сум’ян, гостей з інших міст та сіл, туристів з інших областей та іноземних туристів, – говорить Костянтин Аленінський.

Потенційно цікавих та історичних арок в місті Суми – 48 (46 арок в центрі і 2 на околицях міста – Кадетський арочний міст 1899 року, арочний тунель 1876 року).

Весарка – весільна арка, арка дзвіниці Воскресенського собору
Весарка – весільна арка, арка дзвіниці Воскресенського собору

Якщо дивитись на ідею абстрактно – це жива туристична книга міста на 48 сторінок, з варіаціями на 1 годину – прогулянка через 20 арок, на 1,5 години – 30 арок, на 2 години – 40 арок, або повний перегляд всього комплексу (вечірній моціон).

Гусарка (гусарська арка)
Гусарка (гусарська арка)

Деякі арки вже набули свого цікавого туристичного колориту: «Футарка» – футуристична арка «Від Верижиці до Бурлюка» по вул. Воскресенській, розповідає за футуристичне минуле Сум (від унікальних прикрас ІІІ століття нашої ери до творчості Давида Бурлюка). Акценти передані футуристичними малюнками Костянтина Аленінського. Печарка – печерна арка на 9-го Травня, розповідає за доісторичне минуле міста: мамонти, кам’яні сокири, стріли, перші люди, зроблені малюнки (Артем Водяник). Весарка – весільна арка, арка дзвіниці Воскресенського собору, що розповідає за історії сумських весіль. Музарка – музейна арка Олександра Олеся на Петропавліській (арка будинку, де жила родина Кандиба-Олесь). В цьому році в арці було проведено три культурні заходи та виставка фотосвітлин початку ХХ століття. Кадетський міст – арочний міст за Кадетським корпусом, найстаріший міст Сум (1899 рік). Є арки, які отримали назви, але там треба робити ремонт або графічні вставки: Кубарка (кубістична), Гусарка (гусарська), арки-театралки (арки на Театрільній), арка Суханова, Поштарка (поштова), Фонтарка тощо.

Оригінальність нового незвичного маршруту вже оцінили з десяток екскурсійних груп та численні гості міста Суми, серед яких були працівники Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва та члени громадської організації «Мистецька платформа Лебедина» (голова – Іван Мальцев).

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут