Шукаємо раму для Святої Анастасії

0
721

Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва звертається до меценатів, бізнесменів, підприємців та просто небайдужих громадян – допомогти виготовити раму для живописної роботи ХІХ століття «Свята Анастасія» (1885).

Кілька днів тому картина повернулася до музею із Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, де над її реставрацією, майже рік працювала художник-реставратор станкового олійного та темперного живопису І категорії Олена Шутова. Слід відзначити, що своєї реставрації картина чекала 103 роки, і за цей час жодного разу не експонувалася. Робота належить до числа перших експонатів художнього музею, що потрапили до колекції ще в 1918 році.

Коренев П. “Свята Анастасія” (1885) – перед реставрацією

Зрозуміло, що в радянські часи релігійні сюжети не часто потрапляли на реставрацію, не той був тренд. Та навіть, в незалежній Україні пройшло, майже 30 років перш, ніж робота потрапила до фахових рук спеціалістів з реставрації. Але тепер, інша проблема – у роботи взагалі відсутня будь-яка рама. Тож, в художньому музеї мають надію, що спільними зусиллями ми зможемо зібрати необхідні кошти, щоб виготовити картині достойну раму; і їй не доведеться на це чекати так довго, як на реставрацію.

Свята великомучениця Анастасіяя (IV ст.), постраждала за Христа в гоніння при Діоклітіані. Батько її був язичником, мати – таємною християнкою. Вчителем святої Анастасії в юності був благочестивий і освічений християнин Хрисогон. Після смерті дружини батько видав святу Анастасію за язичника Помплія, але, під приводом вигаданої хвороби, вона зберегла дівство. Виконавши заповідане вчителем Хрисогоном, Анастасія почала мандрувати, оволодівши до того часу лікарським мистецтвом, вона всюди ревно служила в’язням. За свої подвиги свята Анастасія здобула собі ім’я Узорішительниці, так як багато працюючи, визволяла від тяжких уз довготривалих страждань багатьох сповідників Ім’я Христового.

Свята Анастасія була неодноразово засуджена до смерті. Вона провела у в’язниці без їжі 60 днів. Мучениці кожну ніч являлась свята Феодота і зміцнювала її. Побачивши, що голод не заподіяв святій Анастасії ніякої шкоди, суддя наказав втопити її разом із засудженими злочинцями. Незабаром свята Анастасія була схоплена і віддана на мученицьку смерть. У V столітті мощі святої Анастасії були перенесені до Константинополя, де в ім’я її був побудований храм. Пізніше голову та правицю великомучениці перенесли в створений неподалік від Святої Гори Афон монастир святої Анастасії Узорішительниці.

Коренев П. “Свята Анастасія” (1885) – після реставрації

Вартість виготовлення рами для живописної роботи П.Коренева «Свята Анастасія» (88,5х67,5 см) становить близько 4 тисяч гривень.

Тож, якщо у вас є можливість зробити добру справу та підтримати цей благодійний проєкт, будемо вам щиро вдячними. Кошти можна перерахувати на рахунок Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва: р/р UA098201720314291020301025210. Отримувач: відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. МФО 820172. Код 23638490. Або через скриньку пожертв в самому художньому музеї, за адресою: площа Волі, 17.

За нас цього не зробить ніхто! Долучайтеся до шляхетної справи!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут