Шукаємо меценатів для туристичного ART-проекту

0
935

Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва спільно з вояж-спільнотою «Vерижиця» (Костянтин Аленінський) звертаються до лебединських меценатів, благодійників та підприємців з проханням підтримати Art-проект по виготовленню знаку на честь відомого живописця, педагога та одного із засновників Української Академії мистецтв – Федора Григоровича Кричевського (1879-1947); який до речі, народився в нашому Лебедині, в будинку по вулиці Миколаївській, 10. На його честь названа одна із вулиць Лебедина, проте, ні дошки, ні пам’ятника в місті так і не має.

Федір Григорович Кричевський (1879-1947) – видатний український живописець і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР. Його живописна творчість стала вагомою сторінкою в українському мистецтві модерну та мистецтві 1920-1940-х рр. Велика кількість відомих його робіт знаходиться в найбільших музейних колекціях України та інших країн. Одна з них – «Дівчинка у блактиному» (1900) знаходиться в колекції Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва.

Навчався Федір Кричевський в Московському училищі живопису, скульптури і архітектури (1896-1901), пізніше — в Петербурзькій академії мистецтв (1907-1910) у Франца Пубо. Закінчивши академію, здійнисв поїздку по Європі (Париж, Мюнхен, Відень, Берлін, Рим). В 1928-у році успішно виступив на Венеційській бієнале з картиною «Сім`я». У 1930-і роки був професором Київського та Харківського художніх інститутів.

Проект передбачає встановлення в місті Лебедині знаку на честь Федора Кричевського та розвитку навколо нього туристичної локації, що стане цікавою як мешканцям, так і гостям міста Лебедина.

В липні 2020 році Художнім музеєм спільно з сімейним підприємством «Бук» (засновник Сергій Буката) та вояж-спільнотою «Vерижиця» реалізовано проект «Урочище Бурлюк», одним із аспектів якого було встановлення знаку «Урочище Бурлюк» на місці колишнього хутора Семиротівка, де народився Давид Давидович Бурлюк. Сьогодні, ця локація розвивається, і відома далеко за межами Сумщини. В 2021 році там також з’явилася ферма оленів (керівник – Іван Пилипенко), що тільки додало їй популярності.

У вересні 2020 схожий знак (автор – Сергій Буката), але на честь Василя Григоровича Кричевського, з’явився у селі Верхня Сироватка, де Василь Кричевський навчався у школі. І локація отримала стимул для розвитку. Встановлений знак коштом мецената із Верхньої Сироватки.

Виходячи з цього, в Художньому музеї вірять, що лебединці, не менше, ніж мешканці у Верхній Сироватці шанують свою мистецьку та культурну спадщину, й долучаться до проекту із встановлення знаку Федору Кричевському. Це стане першим кроком із розвитку туристичної локації, яка залишиться в нашому місті та принесе користь лебединцям. До речі, 10 (22) травня у Федора Григоровича Кричевського – день народження (142-а річниця).

На сьогоднішній день залишилося зібрати 7000,00 (сім тисяч) гривень. Кошти можна перерахувати на рахунок Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва:

р/р UA098201720314291020301025210

Отримувач: відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. МФО 820172. Код 23638490.

Контактний телефон 0993431981 – Андрій Гєльмінтінов, директор Художнього музею.

Запрошуємо всіх долучитися до шляхетної справи!

Відроджуймо давні традиції українського меценатства разом!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут