Іван Гапоченко – художник постійної творчої праці та пошуків. Його стиль добре впізнаваний, а роботи завжди вирізняються власною художньою манерою, характерні ознаки якої частіше проявляються у пейзажних композиціях та натюрмортах. В них краса природних форм і кольорів стали невичерпним джерелом творчості митця.
У роботах Івана Гапоченка любов до природи і вміння бачити поезію в будь-яких, навіть найпростіших пейзажах. Як ніхто інший, художник може щиро передати емоційність і тонку відповідність погодніх умов настрою людини. Прості пейзажі у виконанні майстра стають по-справжньому філософськими роботами. В них реальні форми набувають таємничих природних структур, становлячись узагальненими моделями буття.
Його твори – досить яскраві та насичені, вони переповнені любов’ю до життя і величезним зарядом позитиву. Серед таких робіт – «Пейзаж», виконаний художником у селі Курган, в 2007 році. В роботі добре помітні відмінні риси стилю майстра – складний густий колір та ритмічна композиція полотна. В процесі роботи над картиною, художник, наче, стилізує дерева, будівлю Михайлівської церкви, досягаючи експресивності не тільки мальовничої, але і ритмічної та композиційної.
В поліфонії барв, церковна будівля, наче розчиняється у пейзажі. Вона становиться його центром, зі своїм емоційно-образним змістом та ліричною інтонацією, яку тонко відчув Художник. Художня гама – тепла та стримана. Переважають зелені, блакитні та охристі кольори.
Написаний «Пейзаж» (40 х 50 см) у 2007 році, тоді ж – подарований автором художньому музею.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
Джерела:
- Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва: 100 років історії (1918-2018). Суми: ПВП «Видавничий будинок «Еллада», 2018. С. 16-127.
- Сумщина. Велика спадщина. Образотворче мистецтво. Суми: С 89 ПФ «Видавництво «Університетська книга», 2018. С. 196
Про художника: Гапоченко Іван Іванович – український художник. Народився в 1951 році в селі Семиротівка Лебединського району Сумської області, України. Заслужений художник України (2009). Має почесну відзнаку Сумської міської ради «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня (2011). Лауреат Премії «Прохорівське поле» в галузі образотворчого мистецтва (живопис) (2011). ІІ премія Всеукраїнської виставки пейзажу «Меморіал ім. А. Куїнджі» (2012). І премія Міжнародної виставки пейзажу «Меморіал ім. А. Куїнджі» (2016). Нагороджений медаллю «Лауреат премії ім. Тетяни Яблонської» (2017).
Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого у 1999 році. Член НСХУ (1995). Голова Сумської обласної організації НСХУ з 2004 року. Працює в галузі станкового живопису та графіки (акварель).
Твори зберігаються в Канівському національному державному музеї-заповіднику Т.Г. Шевченка, Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва, Полтавському художньому музеї ім. Миколи Ярошенка, Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького, Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г.П. Галагана, Чугуївській картинній галереї.