Рідна мова – душі криниця

0
1085

07 листопада 2018 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва панувала святкова атмосфера: лунала чиста й милозвучна українська мова, вірші, музика гумор. Шанувальників українського слова об’єднало літературно-музичне свято «Звучи, рідна мово!», що проходило в музеї за підтримки працівників Лебединської міської бібліотеки №1.

«Мова — це найбільше і найдорожче добро кожного народу, говорить науковий співробітник художнього музею Алла Подвезько, – це жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування».

Тож, завдання заходу – виховання у підростаючого покоління почуття глибокої любові до української мови.

Більше години учасники святкової програми – учні ЗОШ №1 (кл. керівник Наталія Овчаренко) та учні ЗОШ №3 (кл. керівник Ірина Щербак) змагалися у конкурсах на краще знання української мови. Мовний квест «Мова моя, ти чарівна зірниця» провела бібліотекар Валентина Гримайло. Учні читали скоромовки, продовжували прислів’я,  складали слова з окремих літер, зображали фразеологізми за допомогою пантоміми, тощо.

Атмосферу свята доповнили тематичні музейні предмети – література, підручники, посібники, документи та ужиткові предмети – письмове приладдя ХІХ-ХХ ст., а також чудова пісня солістки міського центру культури і дозвілля Олени Листопад.

День української писемності та мови був встановлений указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – автора «Повісті временних літ», послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут