Реставровані ікони повернулися до художнього музею

0
515

В рамках програми стажування художника-реставратора Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва Олени Маркович на базі Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, у червні 2021 року були відреставровані дві ікони із колекції художнього музею.

Зокрема, вдалося відреставрувати ікону «Святі Апостоли Іаків та Матвій» (поч. ХХ ст., полотно, олія, 39х72,7 см) та ікону «Святий Великомученик і цілитель Пантелеймон» (кін. ХІХ – поч. ХХ ст., дерево, олія, 17,6х12,7х1,5 см).

Ікона «Святі Апостоли Іаків та Матвій» (до реставрації)

Ікона «Святі Апостоли Іаків та Матвій» мала значні пошкодження, серед яких: втрата частин ґрунту та фарбового шару, численні отвори від цвяхів, два великі розриви (12,5х1 см та 3х2 см), деформації полотна, сліди корозії та забруднення. Ікона «Святий Великомученик і цілитель Пантелеймон», крім всього іншого, на зворотному боці мала численні отвори жука-точильника, а також сліди від цвяхів, 2 із яких пробили ікону наскрізь.

Під час виконання реставраційних заходів було здійснено укріплення ґрунту і фарбового шару, дублювання окрайків, зведення розривів основи, натягування полотна на підрамник, підведення реставраційного ґрунту, видалення забруднення, відновлення втрачених фрагментів, тонування втрат, а також інші заходи, що були погоджені на засіданні науково-реставраційної ради Харківської філії ННДРЦУ. Керівником реставрації виступив художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії Артем Погрібний.

Відреставровані ікони «Святі Апостоли Іаків та Матвій» та «Святий Великомученик і цілитель Пантелеймон» вже повернулися до Лебединського художнього музею, і невдовзі будуть представлені відвідувачам музею.

Слід також відзначити, що реставрація – надзвичайно складний та вартісний процес. На сьогоднішній день із понад 2400 творів мистецтва в колекції музею, близько 350 потребують реставрації, серед них і 43 ікони. Тож, в художньому музеї сподіваються на підтримку цієї шляхетної справи з боку меценатів, благодійників, підприємців та мешканців міста.

Художник-реставратор Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва Олена Маркович

Підтримати шляхетну справу зі збереження та відродження культурно-мистецької спадщини міста Лебедина можна коштами, перерахувавши їх на рахунок Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва: р/р UA098201720314291020301025210. Отримувач: відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. МФО 820172. Код 23638490; або в інший спосіб, зокрема, допомогою в транспорті, придбання фарб, реактивів, реставраційного обладнання або виготовлення рам чи підрамників. В художньому музеї будуть вдячні за будь-яку допомогу.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут