Реставрація музейних предметів

0
2103

В 2018 році два художні твори із фондової колекції Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва були включені до плану роботи Національного науково-дослідного реставраційного центру України (м. Київ). Це, зокрема, олійна робота на полотні Федора Кричевського «Дівчинка у блакитному» (1900 р.) та олія на картоні Миколи Глущенка «Жнива» (1947 р.).

24 січня 2018 року художні твори були доправлені до Реставраційного центру, де з ними будуть працювати реставратори.

Ф.Г.Кричевський “Дівчинка у блакитному” (1900)

Слід відзначити, що це перший випадок за останні 30 років, коли мистецькі предмети із колекції художнього музею будуть реставруватися в місті Києві. Останній такий випадок був ще у липні 1988 року. Після цього реставрація поодиноких художніх творів проводилася на базі Сумського обласного художнього музею, а в 2011 році 5 графічних творів (акварель) були відреставравані у Харківському філіалі Національного науково-дослідного реставраційного центру.

М.П.Глущенко “Жнива” (1947)

На сьогодні, із 2300 одиниць зберігання фондової колекції Лебединського міського художнього музею потребують реставраційних робіт близько 380 музейних предметів. Це зокрема, графіка, живопис, вироби з фарфору, бронзи та меблі.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут