Повернення із небуття: в художньому музеї реставрують картини

0
634

В Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва триває реставрація творів мистецтва. Зокрема, з початку 2021 року вже завершена реставрація ще трьох картин із музейної колекції. Відреставровані роботи Юлії Бразоль-Леонтьєвої (1856-1919): «Гриби», 1900-і рр., «На пристані» (етюд), поч. ХХ ст. та «Весною на віллі Боргезе», перша пол. 1900-х рр.

В ході реставрації проведено комплекс консерваційних та реставраційних заходів, в тому числі: укріплення фарбового шару з грунтом та основою, проведено видалення всіх пилових та інших забрудників, проведено коригування реставраціних грунтовок. В місцях втрат авторського фарбового шару і грунту, підведено реставраційний грунт. Місця втрат тоновані в тон авторського живопису. Живопис покритий захисним шаром лаку. Роботам надано експозиційного вигляду.

Бразоль-Леонтьєва Ю.М. «На пристані» (етюд), поч. ХХ ст.

Реставраційні роботи виконані художником-реставратором Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва – Оленою Маркович.

На сьогоднішній день триває реставрація «Жіночого портрету», ХІХ століття. В плані реставрації на 2021 рік – ще 20 інших творів мистецтва із колекції художнього музею. Всього ж в музейній колекції понад 2400 музейних предметів, із них – більше 380 потребують реставрації, в тому числі більше 100 – твори олійного живопису. Тож, роботи реставратору вистачить не на один рік.

Разом з цим, Художній музей звертає увагу на те, що реставрація – надзвичайно складний та дороговартісний процес. Причому, самих художників-реставраторів на всю Україну зовсім мало, і Лебединському художньому музею надзвичайно пощастило мати у своєму штаті реставратора. Та при всьому цьому, музей постійно відчуває гостру потребу у вартісних реставраційних матеріалах (реактиви, фарби, суміші, клеї, пензлі, підрамники, ін.) та реставраційному обладнанні. Зокрема, Художній музей просить лебединських меценатів та підприємців допомогти із придбанням міні-холодильника для зберігання реактивів, мікроскопа (можна вживаного), окуляра Б-10 та освітлювальних приборів.

В Художньому музеї щиро сподіваються, що в Лебедині залишилися благодійники та підприємці, готові підтримати шляхетну справу – збереження та відродження культурно-мистецької спадщини міста Лебедина.

Кошти можна перерахувати на рахунок Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва: р/р UA098201720314291020301025210. Отримувач: відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. МФО 820172. Код 23638490.

Телефон для інформації 0993431981 – Андрій Гєльмінтінов, директор Художнього музею.

Запрошуємо всіх долучитися до шляхетної справи!

Будемо вдячні за будь-яку допомогу!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут