Подія і дата: виставка до 160-річчя перебування Шевченка на Лебединщині

0
1234

Земля Сумщини освячена слідами великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Цей Слобожанський край поет добре знав, не раз його відвідував. Мав тут щирих друзів та знаходив творчу наснагу. Його подорожі на Слобожанщину широко відображені в літературній та мистецькій творчості.

Саме в ці дні (5-9 червня) 1859 року Шевченко відвідав і Лебединщину. Це був його третій візит до України. Побував він у Лихвині, у маєтку члена Харківського губернського комітету «по влаштуванню селянського стану» Дмитра Хрущова. Відвідав Шевченко і сам Лебедин, де гостював у братів Максима й Олексія Залеських.

Саме, 160-й річниці цієї події і була присвячена виставка-конкурс дитячих малюнків «Великий Кобзар – символ незламності України», що 6 червня 2019 року відкрилася у Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва.

Всього в експозиції представлені 30 малюнків від учасників із загальноосвітніх закладів міста, а також Лебединського педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка та Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка. Оцінювалися роботи компетентним журі у трьох вікових категоріях.

Серед перших привітала учасників конкурсу заступник міського голови Олена Кірєєва. Вона підкреслила символічне значення виставки, яка проходить в день 160-річного ювілею перебування Великого Кобзаря на Лебединщині. «Найбільше вражає в цих роботах щирість та природність, барвистість оточуючого світу», говорить Олена Кірєєва.

Своє захоплення роботами виставки, а відтак і дитячими талантами висловили й інші почесні гості: викладач Лебединської дитячої школи мистецтв Лариса Маркелова, спеціаліст відділу культури Валентина Знаменщикова, голова громадської організації «Мистецька платформа Лебедина» Іван Мальцев. Зокрема, Іван Мальцев зазначив, що, можливо в майбутньому не всі діти стануть великими митцями та художниками, проте їхні доробки, бачення світу, котре вони нині виражають, залишиться в історії, і для них самих, і для музею та всієї спільноти.

Під час вернісажу, куратор виставки – науковий співробітник художнього музею Алла Подвезько ознайомила присутніх з експонатами музею, пов’язаними із Тарасом Шевченком та періодом його перебування на Лебединщині.

Завершився вернісаж роботою журі, що підвело підсумки Конкурсу. Зокрема, місця розподілилися наступним чином:

молодша вікова група

І місце – Маргарита Хорунжа (Лебединська ЗОШ №5);

ІІ місце – Дар’я Василішина (Лебединська ЗОШ №5);

ІІІ місце – Олег Карпенко (Лебединська ЗОШ №5).

середня вікова група

І місце – Андрій Пелипович (Лебединська дитяча школа мистецтв, ЗОШ №4);

ІІ місце –Марина Древаль (Лебединська СШ №7) та Євгенія Ровенська (Лебединська ЗОШ №1);

ІІІ місце – Анастасія Буторіна (Лебединська ЗОШ №1).

старша вікова група

І місце – Руслана Мірошніченко (Лебединський педагогічний коледж ім. А.С. Макаренко);

ІІ місце – Аліна Дорошенко (Лебединський педагогічний коледж ім. А.С. Макаренко);

ІІІ місце – Анна Коровніченко (Лебединська СШ №7).

Окремо журі Конкурсу відзначило високий рівень майстерності в роботі Анастасії Кудрик (Лебединський педагогічний коледж ім. А.С. Макаренко) та оригінальність задуму в роботі Діани Демидюк та Тетяни Гримайло (Лебединське медичне училище ім. проф. М.І. Сітенка).

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут