Нові рами для робіт Катерини Кричевської-Росандіч

0
770

До ювілею відомої україно-американської мисткині Катерини Василівни Кричевської-Росандіч (нар. 1926), її роботи в колекції Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва отримали нові дерев’яні різьблені рами. Рами до художнього музею передав керівник сімейного підприємства «Бук» Сергій Буката. Виготовлені вони із твердих порід дерева (ясень).

21 серпня 2021 року в нові рами оформлені: «Бельмонт, наша перша вулиця. Каліфорнія», 1959 (гофрований папір, туш, акварель), «Затока Сан-Франціско і Оклендський міст», 1960 (гофрований папір, туш, акварель), «Нью-Йорк, Ріверсайд», 1956 (папір, акварель, гуаш) та «Рожевий цвіт», 1965 (папір, акварель, гуаш), що експонуються в Меморіальному залі родини Кричевських. Побачити подарунок, а також познайомитися з експозицією залу Кричевських можуть всі відвідувачі Лебединського художнього музею.

Цінність такого подарунку для музею обумовлюється й тим, що рами для картин – це не просто «одяг», вони є продовженням твору мистецтва. І цю досконалість завжди шанують найвідоміші митці України та світу, серед яких звісно, завжди були й залишаються представники мистецької родини Кричевських.

Роботи Катерини Кричевської-Росандіч до заміни рам

До речі, це не перший дарунок художньому музею від Сергія Букати. За останні два роки меценат допоміг оформити в нові рами понад двадцять творів мистецтва та передали в дар музею рідкісні предмети, що поповнили музейну колекцію. В пам’ять про подію, в «Книзі меценатів» Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва, залишився відповідний запис.

Роботи Катерини Кричевської-Росандіч в Меморіальному залі родини Кричевських

В музеї щиро дякують Сергію Букаті за цінний дарунок та сподіваються, що їх приклад надихне інших бізнесменів або підприємців міста Лебедина на такі шляхетні вчинки. Тим більш, художній музей гостро потребує нових рам, на сьогодні 2/3 музейних рам потребують заміни.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

КРИЧЕ́ВСЬКА-РОСА́НДИЧ Катерина Василівна (02. 09. 1926, Київ) – живописець, графік. Дочка Василя Васильовича та Олени, онука Василя Григоровича Кричевських. Заслужений діяч мистецтв України (2009). Почесний професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ, 2002). Навчалася у Київській художній, Празькій ху­дожньо-промисловій школах, Гайдельберзькому університеті (Німеччина). На еміграції – від 1943 (Чехословаччина, Німеччина).

У США – від 1949. Учас­ниця мистецьких виставок від 1943. Персональні – у Нью-Йорку, Огайо, Каліфорнії, Канаді (1959), Полтаві (1993), Києві (1993, 1995, 2006). Працює у галузі – станкового живопису і графіки. Створює переважно пейзажі України, а також Каліфорнії, Парижа, Венеції, жанрові картини. Для творчості Кричевської-Росандіч характерні врівноважена композиція, вишукано узагальнені форми, виразні образи, яскравий колорит, експресія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут