Нова картина поповнила колекцію художнього музею

0
741

Картину «Урочище Бурлюк» (2018) передав в дар Лебединському міському художньому музею імені Б.К.Руднєва сумський художник Костянтин Аленінський.

Костянтин Аленінський – художник сучасного мистецтва. Закінчив Харківську академію дизайну і мистецтв у 2009 році. Куратор регіональних проектів «Антимузей «нОль» та Асоціації арт-локацій Сумщини. Учасник понад 120 виставок в Україні та за кордоном.

Написана картина в рамках проекту популяризації місця народження видатного художника-футуриста Давида Бурлюка (колишній хутір Семиротівка, поблизу Лебедина). З моменту свого написання, робота встигла побувати на кількох виставках, зокрема, на виставці «Урочище Бурлюк» в Одесі (30.07 – 20.08.2019) та в Лебедині (18.07-18.08.2020).

Вона є однією із циклу ландшафтів місця, де колись був хутір Семиротівка (неофіційна назва Урочище Бурлюк). Там Бурлюк жив до 11-річного віку. Саме в Семиротівці Давид Бурлюк написав свої перші роботи, що стали відправною точкою на творчому шляху основоположника футуризму. За його спогадами, в родовому гнізді Бурлюків – у Семиротівці, він виконав перший свій малюнок з натури – портрет своєї сестри Людмили.

Сьогодні Семиротівки вже не існує. Остання хата цього чималого хутора зникла, кажуть, року дев’яностого. У Семиротівщину, так і не підвели електрики, не було й інших цивілізаційних благ. Можливо, так радянська влада вiддячила селянам, які не схотіли вступати до колгоспу. Семиротівщина щезла з лиця землі. Лише залишки старого кладовища, фундамент, що заріс травою, та кущі хрону свідчать, що тут жили люди. Проте, в цьому місці народився славетний художник-футурист Бурлюк, чиїм ім’ям неофіційно сьогодні називають все Урочище.

Свій дарунок Костянтин Аленінський приурочив до Дня художника України (друга неділя жовтня). Картина вже зайняла своє місце в експозиції Художнього музею, тож побачити її зможуть всі відвідувачі музею.

Художній музей дякує Костянтину Аленінському за цінний подарунок та бажає йому творчого натхнення й наснаги у справі популяризації мистецтва Сумщини.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут