Невідома Куданівка: де мандрувати і що дивитись

0
2719

В Лебедині є все, що пов’язано з Україною традиційною: історичні пам’ятки гетьманщини і козацтва, архітектура дореволюційних часів, пам’ятки історії та культури. Водночас в місті та навколо нього є місця із вражаючими ландшафтами, мальовничими краєвидами та унікальною природою.

Одним із таких місць є село Куданівка, чиї краєвиди є справжнім «вікном» в інший світ, де панує природна гармонія. При цьому, Куданівка ніколи не була туристичним об’єктом, хоча і заслуговує на це. Адже тут є урочища, саги, пагорби і ліси. Село обрамляє пересихаюче болото, що дало назву ландшафтному заказнику – «Куданівське болото». Також там знаходяться одразу 6 пам’яток археології та місця прадавніх поселень людини.

Куданівка знаходиться за 1,5 км від лівого берега Псла та в 2,5 км від Лебедина. Згадки про неї зустрічаються від середини ХІХ століття. Колись у селі були розвинуті народні промисли, якими тут займалися здавна. Сьогодні ці промисли починають потроху відроджуватися. Зокрема, мова йде про різьбу по дереву та її інкрустація, лозоплетіння, вишивка тощо. У селі працюють кілька майстрів прикладного мистецтва.

Проте, перш за все, відома Куданівска своєю мальовничою природою, помилуватися якою приїжджають мандрівники і поціновувачі краси з області та України. Приваблюють цих поодиноких туристів унікальні болота та їхня екосистема. Кожне із боліт має свою назву і особливу легенду, яка пояснює його виникнення і походження. Попри те, що болота у с. Куданівці невеликі, вони є унікальними. На багатьох із них можна зустріти птахів та побачити рослини, що занесені до Червоної книги. Ці водні дива чудово доповнюють неповторну полісську природу лісів.

Колись Куданівка мала школу, водогін, там працювали підприємства. Усього цього сьогодні не має, проте залишається унікальна природа та загадка дивної назви села «Куданівка».

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут