Наукова атрибуція: чи справжній Беллевойс в лебединській колекції?

0
746

Чи не вперше за 102-річну історію Лебединського художнього музею, буде проведене наукове дослідження та мистецтвознавча експертиза одразу двох творів мистецтва із музейної колекції. Мова йде про парні роботи Беллевойса Якоба (?) (1621-1676) «Вихід ескадри» та «Загибель ескадри» (сер. XVII ст., полотно, олія, 89,0 х 132,0 см кожна).

Обидві роботи потрапили до музею ще до 1937 року, орієнтовано з одного із поміщицьких маєтків, який знаходився поблизу Лебедина. З моменту надходження і до 2007 року обидві роботи ідентифікувалися, як твори невідомого художника (російська школа, початок ХІХ століття).

Беллевойс Якоб (??) (1621-1676) «Вихід ескадри», сер. XVII ст., полотно, олія, 89,0 х 132,0 см

У вересні 2007 року тодішнім директором художнього музею було проведено атрибуцію обох творів, спираючись лише на одну поштову листівку із репродукцією твору Якоба Беллевойса «Кораблі на морі» (із колекції Державного музею образотворчого мистецтва ім. О.С.Пушкіна, м. Москва). На жаль, консультацій з мистецтвознавцями не проводилося, листування з іншими художніми музеями чи дослідниками творчості голландських художників XVII століття – також.

Матеріали з атрибуції, вересень 2007 (стор. 1 із 2)
Матеріали з атрибуції, вересень 2007 (стор. 2 із 2)

Поставити крапку в цій історії «з лебединським Беллевойсом», що тягнеться вже 13 років, планують мистецтвознавці та експерти Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Обидві картини вже доправлені до Києва, і готуються до серії фізико-хімічних досліджень, а також мистецтвознавчої експертизи. За результатами всіх досліджень та експертиз буде проведена наукова атрибуція, що допоможе, нарешті, ідентифікувати ці художні твори. Триватимуть дослідження близько одного року.

В будь-якому випадку, чекати вже не довго.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут