Межиріч. Дощовий день

0
829

«Межиріч. Дощовий день» – пленерна робота відомого майстра сучасного українського живопису та яскравого представника проектно-художньої культури Олександра Лисенка.

У творчості цього художника переважають жанри пейзажу та натюрморту. Сміливою палітрою фарб він демонструє можливості зображувальної мови – від реалістичної описовості, декоративності кольору до імпресіоністичних рішень. Це добре помітно в його роботі «Межиріч. Дощовий день» (40 х 60 см). Написана вона під час одного із бурлюківських пленерів, в 2008 році. Тоді ж подарована Лебединському художньому музею.

Робота вирізняється справжньою експресією та колористичною насиченістю. Цікавим є поєднання відтінків кольорів, які є приглушеними і м’якими. Художник використовує теплі коричневі, зеленуваті відтінки, розбавлені м’якою жовтизною. Невеликі групи зелених дерев додають свіжість пейзажу. Незважаючи на те, що в небі переважають сірі відтінки, все ж зберігається теплота. Картина швидше символізує нагадування того, що минає літо, і потрібно використовувати кожну мить насолоджуватися спокоєм, перед приходом осені.

Похмурий день додав пейзажу відчуття меланхолії. Світло через сірі хмари ледь торкається верхівок дерев, невеликої водойми і дороги, яка веде до Успенського храму, що виділяється на фоні сизих пагорбів. Дивлячись на цю картину створюється настрій умиротворення і відчуття теплоти на душі. Незважаючи на сумні акценти, які залишають осад від літа, що минає та дощового дня, все ж від картини віє теплотою і спокоєм.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про художника: Лисенко Олександр Миколайович (нар. 11.08. 1952 в с. Сваркове Глухівсього р-ну Сум. обл.) – живописець. Заслужений художник України (2009). Член Спілки дизайнерів України (1987). Закінчив факультет художнього конструювання промислових виробів Харківського художньо-промислового інституту (1981; викладачі В. Гонтаров, М. Шапошников, М. Шевченко). Працює у Харкові: 1981–94 – дизайнер філії ВНДІ тех. естетики; на творчій роботі; від 2006 – викладач дитячої художньої школи. Голова і член журі міжнародних пленерів в Україні, Білорусі, Болгарії, Казахстані та Росії (2010–12). У с. Сваркове 2002 відкрив галерею сучасного українського мистецтва Слобожанщини. Учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних мистецьких виставок від 1980. Персональні виставки: у Харкові (1998–99, 2002, 2006, 2008, 2010, 2013), Києві (2000), Москві (2001). Ство­рює пейзажі, портрети, темат. композиції у реалістичному стилі. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=54883

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут