“Квітень. Околиця міста” (1951) Герасимов Сергій Васильович (1885 – 1964)

0
1103

25,0 х 70,5 см
Картон, олія
В колекції: 
з 1961  року

Видатний  художник, живописець і графік, майстер книжкової ілюстрації, педагог, представник російського імпресіонізму, Сергій Герасимов успішно реалізував свій талант в усіх  цих сферах  творчості.  Його роботи  самобутні і неповторні впізнаються  з першого погляду. В них відображений талановито – духовний і естетичний ідеал епохи,  в якій жив художник.

Отримавши професійну освіту в Строгановському художньо-промисловому та Московському училищі живопису, скульптури та архітектури, став творцем цілого ряду еталонних соцреалістичних картин, які ввійшли в золотий фонд живопису радянського періоду, портретів, натюрмортів. Та улюбленим жанром у художника, безперечно, був пейзаж. В простих по сюжету, лірично – задушевних краєвидах  живописний імпресіонізм Герасимова виразився найбільш органічно. Художник писав всі пори року та найбільше любив весну, тут з особливим блиском проявився дар чудового колориста.

В невеликій картині «Квітень. Околиця міста» майстер особливо гармонійний. Поетичне сприйняття звичного міського пейзажу досягається тонкою гармонією теплих і холодних кольорів, багатством, на перший погляд скромної кольорової палітри, в якій переважають рожево-сірі відтінки. Природа в зображенні Герасимова, який продовжував  традиції  Левітана, Сєрова, Коровіна, викликає відчуття рівноваги та гармонії; її сокровенні ритми нерозривно зв’язані з душевними ритмами життя людини.

Йому більш зрозуміла природа разом з людиною, тому і відчуває художник так тонко всю типовість зображеної місцевості і часу. Нагадує, що поруч з природою живе людина, яка побудувала цю дорогу, автомобіль, будинки, церкву, що видніється вдалині, цим він ніби оживляє краєвид.

Зовні спокійна, далека від показного ефекту картина позначена невигадливою простотою, правдивістю, цільністю світосприймання, життєствердним оптимізмом. Колористична гама твору витончено проста, побудована на акварельно чистих відтінках і найніжніших рефлексах. Пейзаж Герасимова відзначається високими художніми якостями, багатством кольору, ліричною задушевністю.

Творчість художника, як дорогоцінний кристал, іскриться всіма гранями таланту. Час відшліфовує його і з позицій сучасності його творчість становиться ще вагомішою.

Ближче познайомитися з картиною Сергія Герасимова «Квітень, Околиця міста» можна у шостому залі Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. Музей знаходиться за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут