Мистецький дарунок із Одеси

0
416

Колекцію Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва поповнила оригінальна картина одеської художниці Людмили Петренко «Будинок Малевичів» (в Конотопі). Мистецький подарунок одеситки передав музею сумський художник та радник голови Сумської ОДА Костянтин Аленінський. Подія припала на 103-ю річницю заснування Лебединського художнього музею та вернісаж виставки «Польське мистецтво ХІХ – поч. ХХ ст.» із колекції Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького.

До речі, якраз у день передачі картини, Людмила Петренко відкривала свою персональну виставку в одеському музеї Реріха «Ніколи не пізно». Представляючи одеську художницю лебединській публіці, Костянтин Аленінський зауважив, що лише вийшовши на пенсію, Людмила вирішила здійснити мрію всього свого життя – стати художником.

 «…народилася вона у 1944 році у м. Білгород (Росія). У школу пішла у м. Красноводськ (Туркменія), закінчила її у 1961 році, вже у м. Плесецьк. У 1963 – 1968 рр. навчання в Московському геологорозвідувальному інституті. Працювала у підземних копальнях Забайкалля. З 1980 року проживає в Одесі, до квітня 2021 року працювала у Причорноморському геологічному підприємстві. Остаточний вихід на пенсію не став трагедією як більшості пенсіонерів, а навпаки – поштовхом для реалізації мрії.

Спочатку офіцерська частка батька, а потім і робота геологом зробила долю Людмили Петренко однією великою подорожжю Євразією. Розкішні піски Каракуми, стрункі величезні ялинки, що під снігом згиналися до самої землі, Карпати, Чорне море, Байкал, забайкальська тайга з брусницею та грибами, космічний Плесецьк. Міста не підкорили її і вона залишилася вірною дорогам і природі.

Усе це лягло основою її творчості. Сім років тому Людмила викинула телевізор, купила фарби та почала писати картини. Орієнтуючись на творчість Ігоря Сахарова, Сергія Андріяки, Ольги Базанової, Боба Росса та Гаррі Дженкінса, самоуком напрацьовувала навички та техніку.

Від несміливих кроків до перших персональних виставок. Творчість Людмили Петренко – це свого роду соціальний проект, де процес важливіший за результат, де творчість як приклад іншим – Живи, Радій, Малюй!!! Ніколи не пізно та ніколи не пізно стати художником.

Картини Людмили Петренко знаходяться також в приватних колекціях Одеси, Москви, Гамбурга, Смоленська, Нижнього Новгорода, Конотопа та Сум».

Разом із картиною, Костянтин Аленінський передав музею авангардний арт-символ родини Малевичів, створений із залізничного знаку 1930-40-хх рр., що знайденого поряд із будинком в Конотопі, який дослідники вважають будинком Малевичів.

У Лебединському художньому музеї дякують Людмилі Петренко та Костянтину Аленінському за щирий дарунок та увагу до художнього музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут