Музейна колекція поповнилася цікавими експонатами

0
1719

У березні 2020 року колекція Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва поповнилася новими експонатами. Серед надходжень: твори живопису і графіки, подаровані музею за останні місяці.

Зокрема, до основного фонду художнього музею включені живописні роботи сумського художника Івана Волчека «Бурлюкові місця», 2019 та «С. Ворожба та с.Лифино», подаровані музею на відкритті виставки «Іван Волчек: мистецькі подорожі», у грудні 2020 року. Також до основного фонду включені графічні твори венесуельської мисткині Оксани Лінде де Очоа (онука В.Г. Кричевського) – «Замаскований кіт», 2018, «Риби», 1995 та «Абстрактний ліс», 2012.

Волчек І.О. “С. Ворожба та с.Лифино”

Оксана Лінде де Очоа – донька Галини Кричевської-Лінде, народилася вже у Венесуелі, у 1948 році. Представниця третього покоління Кричевських. Культура Південноамериканської землі сформувала її власний стиль живопису – це особливо помітно у її декоративних та графічних композиціях, виконаних аквареллю, тушшю та чорнилами. Вони наділені фантастичною уявою бачити світ. Сміливі експерименти художниці з різними техніками, а також колажними варіаціями створюють оригінальні й дивовижні образи та сюжети.

Оксана Лінде де Очоа «Замаскований кіт», 2018
Оксана Лінде де Очоа «Риби», 1995

До науково-допоміжного фонду художнього музею включено «Ескіз меморіальної дошки Д.Бурлюку» (пластилін), роботи відомого скульптора Олега Прокопчука та цифровий малюнок Оксани Лінде де Очоа «Вогонь», 2010.

Прокопчук О.Г. «Ескіз меморіальної дошки Д.Бурлюку»

Із врахуванням останніх надходжень, колекція художнього музею нараховує 2420 одиниць зберігання (2011 предмети основного фонду та 409 предметів – допоміжного фонду), в тому числі твори живопису, графіки, скульптури, старовинних художніх меблів, кераміки від XVII до ХХІ століття.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут