Музейна колекція поповнилася новими експонатами

0
1280

Одразу 12 творів мистецтва поповнили у травні 2019 року колекцію Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. Серед них: 4 скульптури, 4 живописні та 2 графічні роботи, а також старовинні меблі, передані в дар музею з початку 2019 року.

Зокрема, колекцію музею поповнили скульптурні роботи Заслуженого художника України Олега Прокопчука: барельєф «Бурлюк Д.Д.» (гіпс, 2007), «Скульптурний портрет Чемена Л.П.» (гіпс), «Скульптурний портрет Івана Тарасенка» (гіпс), «Модель пам’ятника Жертвам голодомору» (гіпс, 2008). Скульптури були подаровані художньому музею автором у березні 2019 року, під час вернісажу виставки «Творчі та різні», у якій Прокопчук приймав участь.

Прокопчук О.Г. «Модель пам’ятника Жертвам голодомору» (гіпс, 2008)

Олег Прокопчук – талановитий художник та скульптор; член  Національної спілки художників України з 1977 р. Автор пам’яток, бюстів, меморіальних дощок видатним діячам області та країни. Працює в області монументальної і станкової скульптури, модельної пластики, акварелі, олійного живопису. 

Прокопчук О.Г. барельєф «Бурлюк Д.Д.» (гіпс, 2007)

До колекції музею включені й живописні роботи Віктора Конотопського «Замкова гора» (полотно, олія, 2017), Сергія Степанова «Березень» (ДВП, олія, 2018) та Михайла Озерного «Пам’ятник гетьману Полуботку в с. Василівці» (полотно, олія).

Степанов С.І. “Березень”, 2018

В допоміжний фонд зараховані: «Етюд згорівшої церкви в с. Кам’яне» (картон, олія, 1994) Олександра Яловенка та 2 його графічні твори «Автопортрет» (папір, олівець, 2010) та «Портрет Л.Костура» (картон, олія, 2018). Також включені у допоміжний фонд «Шафа з різною короною» та «Дзеркало з різною короною в оправі» (20-і роки ХХ ст.), подаровані Тетяною Пивоваровою.

Яловенко О. «Етюд згорівшої церкви в с. Кам’яне» (картон, олія, 1994)

На сьогодні колекція музею нараховує 2408 одиниць зберігання (2002 предмети основного фонду та 406 предметів – допоміжного фонду), в тому числі твори живопису, графіки, скульптури, старовинних художніх меблів, кераміки від XVII до ХХІ століття.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут