Музейна афіша – у подарунок

0
1039

До різдвяних свят Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва отримав оригінальний та вишуканий подарунок. Подарунком стала головна афіша художнього музею, змонтована на музейному фасаді 16 січня 2020 року.

Стара музейна афіша

Афіша виконана в традиціях європейського класицизму. Її висота – 130 см. Матеріал – дуб та ясень. Автор проекту та виконавець – Сергій Васильович Буката – засновник сімейного підприємства «БУК». Серед його робіт також – неперевершені дерев’яні двері головного входу до художнього музею (встановлені в жовтні 2019 року) та більше десятка різних рам, які не поступаються самим творам мистецтва.

Як і інші роботи майстра, нова афіша вийшла справжнім витвором мистецтва, що хвилює та надихає. Незважаючи на стриманість її пластичної мови, майстер дозволяє афіші виразно говорити самій за себе, демонструючи фактуру та текстуру дерева. В своїй роботі Сергій Буката віддав перевагу візуально простим, нерухливим та геометризованим формам, що викликають асоціацію із класичною архітектурою стародавньої Греції. Монументальні колони, архітрав, карнизи та фронтон привертають увагу знайомою образністю та аурою.

Нова афіша замінила на музейному фасаді шматок фанери, де багато років розміщувалася інформація про музейні виставки.

Нова музейна афіша

В художньому музеї щиро дякують Сергію Букаті, Анні та Іллі Букаті, а також всім, хто причетний до виготовлення афіші, за справжній подарунок.

Сподіваємося їх приклад підтримають й інші підприємці нашого міста!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут