Майстер ліричного пейзажу – Борис Рапопорт

0
1928

31 жовтня 2017 року в художньому музеї відбулася творча зустріч, присвячена 95-річчю від дня народження українського художника Бориса Рапопорта. В рамках заходу під назвою «Мистецтво, як радість життя» присутні мали змогу познайомитися з єдиною картиною видатного художника, що зберігається у Лебедині – «Місце боїв за Дніпро» (1949 рік). Для огляду відвідувачів вона виставляється надзвичайно рідко, але цього дня картина зайняла почесне місце у 5-му залі музею.

Ведуча заходу – головний зберігач фондів музею – Тетяна Химич розповіла цікаві моменти з життя Бориса Наумовича Рапопорта, про його нелегку творчу долю, сповнену як перемог, так і розчарувань. Наголосила вона й на тому, що саме творчість Бориса Рапопорта, в певній мірі, є художньою візитівкою українського живопису другої половини ХХ століття. А його картини користуються великою популярністю, хоча за життя він часто їх просто дарував.

Гості зустрічі – студенти 3-го курсу Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка мали можливість не тільки познайомилися із творчістю Бориса Рапопорта, а й зануритися у художнє життя України другої половини ХХ століття.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Довідково:

Ім’я одного з найпопулярніших українських художників Бориса Рапопорта відоме не лише серед інтелігенції, але й серед людей, далеких від творчості. Він був наділений особливим даром – не тільки бачити прекрасне, а й доносити його до людей.

Борис Наумович Рапопорт (1922-2006) народився 27 жовтня 1922 року в невеликому селі Сороки у Молдові.  Невдовзі переїхав до Одеси, а згодом – до Київа, де і знайшов себе у мистецькому світі, закінчивши Київський художній інститут у 1949 році.

«Уникати фальші, салону, завчених кольорів… Не позичати ефектні прийоми та мотиви ані в колег, ані у великих майстрів – тільки те, що природа відкриє саме тобі, може стати мистецтвом», – ці слова О.Фоміна, першого вчителя Бориса Рапопорта, стали настановою молодому художникові та допомогли йому знайти свій шлях у мистецтві.

Найвідоміші твори художника: «Весняний вечір» (I960); «Тарасова гора» (1961);«Київські каштани» (1963); «Берег Аральского моря» (1964); «Наш двір» (1968) та інші. Сьогодні полотна митця є окрасою музейних колекцій та приватних зібрань в Україні, Росії, Польщі, Німеччині, Ізраїлі та інших країнах.

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут