Mail-art “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk”

0
296

Щиро радіємо старту мail-art проєкту “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk”, що присвячений 140-річчю Давида Давидовича Бурлюка (9 (21) липня) 1882 – 15 січня 1967) – відомого художника-футуриста, теоретика мистецтва та поета, чия творчість визнана світом.

Проєкт реалізується спільно Лебединським міським художнім музеєм ім. Б.К. Руднєва та Сумською мережею арт-локацій (куратор – сумський художник Kosta Aleninski ). Проєкт має на меті відродити мистецьку переписку, яку вів Давид Бурлюк з усім світом, в т.ч. і з СРСР, де його адресатами були художники, діячі культури та мистецтва.

Зокрема, у країні рад одним із адресатів Давида Бурлюка був краєзнавець Микола Нікіфоров (м. Тамбов), із яким у художника зав’язалася дружня переписка, а потім відбулась і зустріч (в Москві). Під час цієї переписки, Давид Бурлюк передав Нікіфорову значну кількість цікавих робіт, серед яких були й екслібриси. Частина цих екслібрисів, пройшовши довгий шлях, через колекції московських художників Аполлінарія та Олександра Чернових (про що говорить знак на тильній стороні), харківського колекціонера Кейсермана, київського колекціонера Гольфмана, сьогодні опинилися у колекції Лебединського міського художнього музею.
 
Намагався Давид Бурлюк започаткувати переписку з УРСР, а також зі своєю малою батьківщиною – Рябушками (нині старостинський округ Лебединської громади). Тоді цього зробити не вдалося (через острах місцевих мешканців, про що розповідь буде згодом), але сьогодні цьому нічого не заважає. Тож, у художньому музеї мають щиру надію на підтримку проєкту та відродження творчої переписки, присвяченої Давиду Бурлюку.

Умови участі у проєкті прості: відправити звичайною поштою творчі конверти, авторські листівки, невеличкі малюнки на вказану нижче адресу. Формат вільний. Творча переписка з музеєм на тему «Футуризм: Бурлюк» триватиме до 1 липня 2022. Підсумком стане – відкриття виставки мейл-арт проекту, 21 липня у залах Лебединського художнього музею на 140-річний ювілей Давида Давидовича! Вся експозиція увійде до музейної колекції.

Адреса Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва: площа Волі, 17, м. Лебедин, Сумська обл., Україна, 42200 (Lebedyn Art Museum, postcode 42200, 17 Volia square, Lebedyn, Sumy region, Ukraine).
 
За результатами виставки буде сформовано її електронний каталог. Також 1 липня 2022 художній музей відправить у відповідь учасникам проєкту спеціальні листівки, що будуть надруковані до виставки.
 
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут