В рамках міжнародного мail-art проєкту «Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk», до Лебединського художнього музею прибули роботи художників майл-арту із Японії – Keiichi Nakamura (Tokyo, Japan) та Kiki Watanabe (Osaka, Japan).
Загалом, в рамках мail-art проєкту до Лебедина вже прибули 7 робіт від трьох художників мail-art із Японії, в тому числі 3 роботи одного із основоположників світового мail-art Ryosuke Cohen (Osaka, Japan).
Keiichi Nakamura народився в Осаці, в 1960 році. У 1982 році закінчив Hokkaido University. Мейлартом художник займається з 1994 року, з цього ж року він представлений в мережі Shozo Shimamoto. Сьогодні Keiichi Nakamura живе і працює у Токіо, де створює колажі, працює у проєктах з візуалізації поезії, створенні художніх штампів, ілюстрації книг та дизайну. Учасник міжнародних проєктів» “Open Eye” (1995), “I am here” (1996-1997), “With You” (1997-2000), TOKITAMA-Mail Art-Projekt (2010).
Kiki Watanabe – молода японська художниця із Осаки. Учасниця проєкту Brain Cell з 2021 року.
Ryosuke Cohen – викладач образотворчого мистецтва (з 1974 року). У 1970-х він відкрив для себе мейл-арт (за посередництвом канадського художника Байрона Блека). Роботи Ryosuke Cohen являють собою мікс традиційних японських образів, ікон сучасності та цифр. Ще з того часу вони несуть його відомий підпис-монограму – латинську літеру «С». Ряд власних ідей Коен осмислив, через взаємодію Космосу із художниками японської авангардної групи Гутай і з представниками руху Флуксус. У 1987 року художник робить першу творчу поїздку країнами Європи (другу – 1997 р.), а 1989 року – країнами Північної Америки. Продовжує працювати над своїм “Fractal Portrait Project” (портретним проектом) у поїздках по Північній Америці та Європі (2001/2002 та 2003/2004 рр.). Понад 25 років художник викладає мистецтво японським школярам. Живе і працює в місті Асія (Японія).
Нагадаємо, арт-проєкт до 140-річчя Давида Бурлюка (1882-1967) реалізується Лебединським художнім музеєм спільно з Сумською мережею арт-локацій. Триватиме він до 01 липня 2022 року, й завершиться виставкою мейл-арту у залах Лебединського художнього музею.
Умови участі у проєкті прості: відправити звичайною поштою творчі конверти, авторські листівки, невеличкі малюнки на вказану нижче адресу. Формат вільний. Адреса Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва: площа Волі, 17, м. Лебедин, Сумська обл., Україна, 42200 (Lebedyn Art Museum, postcode 42200, 17 Volia square, Lebedyn, Sumy region, Ukraine).
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
______________________________________________________________
Підтримати Лебединський міський художній музей можна:
– через сервіс міжнародної електронної платіжної системи PayPal – lebedyn.com.ua@gmail.com
– та краудфандинговий майданчик PATREON – https://www.patreon.com/LebedynArtMuseum
Будемо надзвичайно вдячні, навіть за найменшу допомогу!