Лебединський художній музей отримав нові роботи Кричевських

0
1556

Зокрема, на початку лютого 2020 року колекцію музею поповнили одразу 3 графічні твори відомої мисткині Оксани Лінде де Очоа (онука В.Г. Кричевського) та ще одна її літографія. Роботи Оксани передав до художнього музею благодійний фонд «Дар», що вже багато років популяризує творчу спадщину одного із найзначніших діячів українського національного мистецтва – Василя Григоровича Кричевського, товаришує та опікується його нащадками з Венесуельської гілки.

Оксана Лінде де Очоа – донька Галини Кричевської-Лінде, народилася вже у Венесуелі, у 1948 році. Представниця третього покоління Кричевських.

Цікаво, що первісно пані Оксана обирала собі зовсім інший фах. Вона здобула освіту в царині хімії і займалася науковою роботою. Але успадкований талант до образотворчого мистецтва дав про себе знати: з кінця 1960-х років Оксана стала активною учасницею колективних та персональних виставок.

“Замаскований кіт”, 2018

Культура Південноамериканської землі сформувала її власний стиль живопису – це особливо помітно у її декоративних та графічних композиціях, виконаних аквареллю, тушшю та чорнилами. Вони наділені фантастичною уявою бачити світ. Сміливі експерименти художниці з різними техніками, а також колажними варіаціями створюють оригінальні й дивовижні образи та сюжети.

Мистецький доробок Оксани Лінде де Очоа пошановано численними відзнаками й нагородами у венесуельському культурному просторі. В Україні Указом Президента її було відзначено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2010).

“Риби”, 1995

Слід відзначити, що Оксана Лінде де Очоа – це вже сьомий представник мистецької родини Кричевських, чиї роботи представлені в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва. Ближче познайомитися з ними відвідувачі художнього музею зможуть вже на початку березня 2020 року, після завершення всіх процедур з оформлення та опису.

“Абстрактний ліс”, 2012

Лебединський художній музей імені Б.К. Руднєва висловлює щиру вдячність Оксані Лінде де Очоа, її онуці Елісі та благодійному фонду «Дар» за поповнення колекції музею чудовими роботами.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут