Лебединському художньому музею – 103 роки

0
1201

Відтоді, як існують музеї, вони не тільки несуть знання, а й своїми багатими та унікальними колекціями відтворюють національний характер народу, його культуру, традиції, відповідають на численні запитання минулого і сучасного. Носієм такої інформації у нашому місті завжди був і лишається Лебединський міський художній музей імені Б.К.Руднева, який 20 листопада відзначає 103-ю річницю свого заснування.

І хоча 103 роки, це не кругла дата, цей день є знаковою подією для музейної справи не лише Лебедина, а й всієї області. Адже 20 листопада 1918 року було покладено початок науковій, просвітницькій та суспільній діяльності установи, яка нині є добре відомою в області та в Україні дослідницьким і креативним центром, що об’єднує навколо себе широке коло музейників, митців, діячів креативного сектору та освітян.

День заснування музею також гарна нагода згадати про музей і тим, хто колись виставлявся в його стінах чи має такий намір, тим хто присвячує своє життя мистецтву, хто малює, пише, ліпить, вишиває чи майструє, або просто вболіває за розвиток міста, частиною якого є Лебединський художній музей – духовна скарбниця, що зберігає безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтва.

За свою більш, ніж сторічну історію, Лебединський міський художній музей пережив усі етапи важкої української історії – експропріацію, ідеологізацію, пограбування, і нарешті національне відродження, залишаючись, при цьому мистецькою перлиною не лише для Лебедина чи Слобожанського краю, а й всієї України.

В історії музею були особливо важкі часи випробувань та втрат, зокрема, в часи Другої світової війни, коли не вдалося евакуювати колекцію, і музей залишився в місті. Тоді його зберіг засновник і перший директор музею – Борис Кузьмич Руднєв (1879-1944). Продовжили його справу інші музейні працівники, яких сьогодні із вдячністю згадують в художньому музеї. Це і Василь Зайченко, і Михайло Шевченко, і Дмитро Ледньов, і Ювеналій Голод, і Людмила Садовнікова, які в непростих умовах ХХ століття зберегли музейну колекцію. Саме завдяки їм справа всього життя Бориса Руднєва продовжує жити, а відвідувачі музею можуть милуватися вишуканими апартаментами наповненими старовинними меблями, дивовижними картинами, вишуканою скульптурою, порцеляною та різноманітними творами мистецтва.

Сьогодні, здійснюють благородну і водночас відповідальну місію, спрямовану на дбайливе збереження та популяризацію унікальних духовних надбань нашого народу, його історико-культурних та мистецьких реліквій – нове покоління музейних працівників.

Завдяки їх професіоналізму, відданості роботі та терпінню збережено колекцію творів мистецтва, що розповідають, пояснюють та позиціонують історію Лебедина, знайомлять з творами мистецтва та духовними скарбами нашого міста та краю. 

Висловлюю вам, шановні працівники музею, щиру вдячність за натхненну працю й вірність професії. Сердечно бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра і достатку, творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, і нових досягнень у вашій благородній справі збереження мистецької колекції та історичної пам’яті нашого міста, Слобожанського краю та України!

Зі святом! З днем народження художнього музею!

(на фото зліва направо: Наталія Моргун, Тетяна Коваленко, Лілія Єфремова, Микола Божко, Андрій Гєльмінтінов, Ірина Редько, Алла Подвезько)

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут