Лебединські художники: Петро Агєєв

0
955

Серед розмаїття обдарованих художників Лебединщини ХХ ст., яскраво виділяється багатогранністю свого таланту Агеєв Петро Данилович.

Народився в липні 1910 р. у м. Могильов (Білорусь). Працював вантажником, вагонетником, ливарником на заводі. Влітку 1931 р. вступив до Тамбовської об’єднаної школи пілотів і авіатехніків, яку закінчив у 1933 р. Як одного з кращих випускників, Агеєва залишили старшим авіатехніком учбової авіаланки, а потім призначили пілотом-інструктором. В 1946 р. полк дальньої авіації, в якому служив Петро Данилович, перебазувався в Лебедин. В 1957 р. Агеєв  вийшов у відставку в званні майора. З 1960 р. працював в одному із колгоспів Лебедина заступником голови з культосвітньої роботи, редактором газети, пропагандистом політшколи. Саме тоді Агеєв почав займатись живописом. Написав понад 150 картин.

Агєєв П.Д. «Жоржини» (1985)

У січні 1992 р. в Лебединському художньому музеї відбулася його персональна виставка, де були представлені 30 творів. На згадку про цю виставку, в музеї залишилися 4 його живописні роботи: «Жоржини» (1985), «Ранок на болоті» (1991), «Півонії» (1992),  «Захід сонця над озером» (1991), що привертають увагу глядачів реалістичністю зображення, яскравими фарбами та цікавими сюжетами.

Агєєв П.Д. «Ранок на болоті» (1991)

Петро Данилович – не був професійним художником, але його роботи утверджують неповторність і красу нашого краю. В них уся палітра лебединського багатобарв’я, що зачаровула не одне покоління митців.

Агєєв належав до тих впевнених мистецьких натур, які власне життя вибудували самотужки, впливаючи своєю самоорганізацією і цілеспрямованістю на людей, що знаходяться поруч.

Не стало Петра Агєєва 03 жовтня 1995 року. Похований художник в Лебедині.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут