Лебединські художники: Микола Сіробаба

0
2462

«Мене завжди приваблювала здатність мистецтва виражати чуття і роздуми автора в часі» – це слова відомого художника-графіка Миколи Васильовича Сіробаби.

Знаний у багатьох країнах світу майстер живопису називає мистецтво своїм життям  та повітрям й присвячує йому ось уже майже півстоліття. Хоч творить він у реалістичному стилі, проте доповнює його елементами міфології, фантастики та народних переказів. Митець сповідує концепцію, що проявляється у прагненні до краси й розкутості, самоствердження і свободи. Багата творча уява художника тор­кається найтонших нюансів душі людини, її гармонійного єднання з природою, навко­лишнім світом.

“Сонечко”, 1977

Народився Микола Сіробаба 25 квітня 1944 року в славному історичним та гончарним минулим селі Межирич Лебединського району. Там пройшли його дитячі та шкільні роки. Грунтовну академічну підготовку він отримав у Харківському художньо-промисловому інституті, який закінчив у 1974 році. Ще під час навчання проявився талант блискучого рисувальника. Після закінчення інституту, переїхав до м. Суми, де в 1974-1985 роках працював на Сумському заводі електронних мікроскопів – займався дизайном, промисловою графікою і готувався захищати дисертацію. Та в його душі завжди лунав поклик вільного художника. З 1975 року Сіробаба бере участь у художніх виставках. У 1983 році став членом Спілки художників України. Перша персональна виставка відбулася у Сумах в 1985 році. Потім виставки у Лебедині, Курську, Кролевці, Києві, Москві, Харкові, Полтаві, Львові … Це було визнання його таланту.

“Під мирним небом”, 1981

У 1991-97 роках Микола Сіробаба  очолював  Сумську обласну організацію НСХУ, а у 1998 році отримав почесне звання «Заслужений художник України». Його твори знаходяться в численних музейних зібраннях та приватних колекціях в Україні та за кордоном. У Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва зберігається 16 графічних творів: «Радісний травень», «Мрії»,  «Літо»,  «Карпатський рейд», «Під мирним небом» та інші.

“Радісний травень”, 1981

У творчості художника особливе місце займають роботи, що відображають красу рідної землі. «Його полотна були настільки природними, що в кронах дерев гніздилися птахи, в річках та озерах плавала риба, на лузі паслися коні…» – так говорив  про картини Миколи Сіробаби сумський поет О. Вертіль.

“Мрії”, 1977

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю 21 січня 2017 року Миколі Васильовичу було присвоєне звання Народний художник України.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут