Лебединщина на полотні: село Курган

0
637

Віра Проніна (нар. 1941) написала чимало прекрасних картин, що передають справжню красу природи. Серед кращих її робіт пейзажі, натюрморти, а також жанрові роботи.

«Село Курган» – літній пейзаж, написаний у 2008 році під час лебединського пленеру, присвяченого Давиду Бурлюку. Робота наповнена сонячним світлом, що освітлює дорогу, людей і тварин, які по невеликому місточку переходять Псел. Яскраві та теплі кольори передають антураж знайомої багатьом місцевості й викликають приємні емоції. Можливо, саме цього і хотіла домогтися художниця – передати атмосферність невеличкого села поряд з Лебедином.

Ключові акценти художниця розставила за допомогою фарби: буйство літньої зелені, водні відблиски та інші деталі у зображенні фігур людей, свійських тварин і птиці. Крони дерев, промальовані короткими хаотичними мазками у широкій колірній гамі відтінків, що створює відчуття ніби вони рухаються і шелестять від легкого подиху вітру… Всі ці важливі дрібниці, які переносять глядача в літо, вдалося передати Вірі Проніній, яка на коротку мить завітала до села Курган й створила картину максимально світлою і ніжною.

Важливо зауважити, що робота сприймається цілком: на ній не виділяються окремі об’єкти, все розташовано на своїх місцях, створюючи гармонію. Навіть задній план, де віддаляючись розчинаються темні пагорби порослі густим лісом, наче підкреслюють чарівність цього місця.

В колекції Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва зберігаються дві роботи Віри Михайлівни Проніної (нар. 1941): «Село Курган» (40х60 см) та «Лебедин. Покровська церква» (60х50), передані в дар музею художницею у 2008 році.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про художницю: Проніна Віра Михайлівна (нар. 1941) – курська художниця і педагог. Народилася в м Воздвиженську Приморського краю. У 1960 закінчила Курське художньо-графічне училище; в 1967 – художньо-графічний ф-т Курського педагогічного інституту. Доцент кафедри живопису художньо-графічного факультету Курського державного університету. Учасниця республіканських, обласних, зарубіжних виставок.

Роботи художниці зберігаються в Рязанській і Курської картинних галереях, в Калінінградському художньому музеї, а також в інших музейних і приватних колекціях Росії, України, США, Німеччини, Франції, Швейцарії, Польщі, ін. країн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут