Лебедин на полотні: Весна. Річка Вільшанка

0
2878

Михайло Озерний створив велику кількість картин та етюдів, де головною дійовою особою виступає ріка, в даному випадку – річка Вільшанка в Лебедині (перехрестя вулиць Сумської та Кобижчі).

Художник завжди готовий милуватися рікою в будь-який час року. І кожен його пейзаж, це, наче, спійманий мить, розфарбована настроєм і емоціями.

«Весна. Р.Вільшанка» (розмір 45х60,5 см) написана в реалістичному стилі. При чому, художник нехтує малозначними деталями, але акцентує увагу на головному – єдності настрою з природою.

Першим враженням від споглядання є захоплення колоритом і різноплановістю картини. У глядача поступово виникає почуття єднання з природою і тиха любов до рідного краю. Підсилюють цей ефект – чепурні будиночки, що проступають на задньому плані та пологі береги річки Вільшанки, які м’яко перетікають в низину порослу різнотрав’ям та деревами.

Написана картина у 2008 році, а в 2015 – подарована автором Лебединському художньому музею ім. Б.К. Руднєва, де знаходиться і по цей час.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про автора: Озерний Михайло Іванович народився 28 травня 1938 року в селі Василівка Лебединського району Сумської області. Ще з дитинства здобув славу художника серед односельчан, виконуючи різноманітні замовлення. Після проходження військової служби вступив до Косівського училища прикладного мистецтва, а після закінчення (1965) працював там викладачем. З 1969 до 1973 року працював головним художником Косівського художньо – виробничого комбінату Художнього фонду України. З 1969 до 1989 року був членом республіканської Художньої ради з монументального мистецтва. З 1973 року живе і працює в Миколаєві. Займав посаду головного художника міста Миколаєва і Миколаївського художньо – виробничого комбінату (1973-1986).

Живопис художника, пленерний, одночасно соковитий та м’який, вражає майстерною передачею стану природи. Пейзажі – це своєрідна лабораторія, в якій художник загострює своє мистецьке бачення, професійну майстерність. Колорит краєвидів наче надихає на плідну працю. Улюблені куточки, зображені художником, складають серії, серед яких – великий Очаківський цикл, твори, присвячені Слобожанщині, Седнєву, Карпатам та Криму. Велике місце в його творчості займає і мариністична тематика. 1981 року за створення першого в Україні Музею суднобудування та флоту в м. Миколаєві була присуджена Державна премія ім. Т. Г. Шевченка.

Його роботи знаходяться в багатьох музеях і приватних колекціях. Художник постійний учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок, творчих пленумів. Михайло Озерний нагороджений медаллю «Ветеран праці» (1984), почесною відзнакою «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (1991), удостоєний званя «Городянин року в м.Миколаєві» (2008) в номінації «Мистецтво». Заслужений діяч мистецтв України (2008), член Національної Спілки художників України (1967). 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут