Лебедин на полотні: районна лікарня

0
1021

Ім’я сумського художника Івана Волчека добре знане в Лебедині, де у художньому музеї зберігається кілька його робіт. Твори художника також знаходяться в колекціях Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького, Путивльського краєзнавчого музею та Хмельницького музею сучасного мистецтва.

Улюблений жанр художника – пейзаж, якому автор присвятив сотні своїх робіт, відтворюючи на них наймальовничіші місця Сумщини, і часто – Лебединщини. «Лебединська районна лікарня», саме, одна із таких робіт.

Пейзаж із сірим будинком, Волчек перетворив на справжню лірико-фантастичну композицію. Намагаючись передати ефект матеріальності світла, він дещо розмиває форми, стираючи контури окремих частин будівлі та дерев.

Іван Волчек, ніби, комбінує реальне з ірреальним у тонкій, ним обраній колористичній гамі. Густими мазками він покрив, майже, все полотно, що додає ефекту туманності. Цікаво й те, що будівля лікарні має дещо ненатуральні пропорції. Це найпомітніше виражається в подовженні фрагментів фасаду та вікон. Цілком імовірно, що це оптичний ефект передачі викривленого світла, якому Волчек приділяє значну увагу, або навмисне рішення для створення ідеальної композиції в такому вигляді, якому вона бачилася художнику.

Загальне враження від картини дуже змішане. Глядача тішить буйство фарб і насиченість колірної гами, але трохи затьмарює радість деяка неприродність пейзажу.

Написана «Лебединська районна лікарня» олією на картоні у 1994 році. Тоді ж і подарована автором художньому музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про автора: Іван Волчек (нар. 19.01.1954) – сумський живописець, графік, художник-реставратор олійного та темперного живопису. Навчався в науково-дослідних майстернях України (1985-1995). Працював реставратором в Сумському обласному художньому музеї, Національному науково-дослідному реставраційному центрі України. Член НСХУ (2015). Працює в галузі станкового живопису та графіки.

Джерело: Сумщина. Велика спадщина. Образотворче мистецтво. Суми: С 89 ПФ «Видавництво Університетська книга», 2018. С 128.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут