Лебедин на полотні: Покровська церква

0
1016

Віра Проніна (нар. 1941) – талановита курська художниця (РФ), що працює в техніці олійного живопису, в жанрах портрету, пейзажу, натюрморту та тематичної композиції. Колеги Віри Михайлівни часто відзначають, що до її творчості дуже підходять слова Лессінга, який вважав, що «художники пишуть очима».

Невід’ємною складовою біографії Віри Проніної є робота на пленері. У пошуках нових мотивів і вражень вона часто подорожує, і в 2008 році одна з таких подорожей привела її до Лебедина, де під час пленеру художниця написала кілька картин та етюдів, один з яких – «Лебедин. Покровська церква» (60 х 50 см) зберігається сьогодні в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К.Руднєва.

В цій роботі, як і в інших пейзажах Віри Проніної переважає емоційно-чутлива сторона. Дивлячись на роботу бачимо, що колір і світло – дві головні складові авторської живописної мови. Віра Проніна також не боїться шукати й інші способи самовираження, використовуючи різні пластичні засоби і прийоми, завдяки яким колір на поверхні полотна перетворюється в єдину динамічну субстанцію.

Постійні творчі пошуки привели художницю до власного бачення і розуміння навколишнього світу, розкривши її творчі можливості і сформувавши живописно-експресивний характер її мистецтва.

Хоча робота і пленерна, в ній помітні й основні риси авторського стилю і сприйняття. Видно, що ліричний сюжет полотна пережито особисто художницею. Кожна деталь – руїни Покровської церкви, зелень дерев на другому плані, наче, оживають під її пензлем, створюючи ефект природності і точності передачі зображення.

Проніна В.М. “Лебедин. Покровська церква”, 2008

Сюжет картини уособлює простоту і життєву силу. Спостерігаючи за ним, відчуваєш, як все навколо дихає спекотним літнім повітрям. Привертає увагу вдало підібраний колорит, формат композиції, а також майстерність роботи, що змушує глядача подовгу захоплюватися цим твором у музеї.

Написаний пейзаж «Лебедин. Покровська церква» (50 х 60 см) в 2008 році. Тоді ж робота і була подарована авторкою художньому музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут